Eredivisie: Pięć bramek w meczu PEC Zwolle

Leofvisser, wikipedia
PEC Zwolle pokonał u siebie SC Heerenveen 3:2 (2:0) w meczu otwierającym zmagania 22. kolejki holenderskiej Eredivisie.
Dwubramkowe prowadzenie do przerwy gospodarze wypracowali w niespełna pięć minut. Najpierw strzałem głową wynik otworzył Wouter Marinus, a następnie w sytuacji sam na sam perfekcyjnie zachował się Younes Namli. Duńczyk minął golkipera i skierował piłkę do pustej bramki. Dwie asysty zaliczył kapitalnie zagrywający w pole karne Marokańczyk Youness Mokhtar.
Po zmianie stron kontaktowego gola zdobył z bliska Denzel Dumfries, ale zaledwie cztery minuty później skutecznie odpowiedział znakomitym uderzeniem w krótki róg Mustafa Saymak. Dziesięć minut przed końcem rozmiary przegranej zdołał jeszcze zmniejszyć płaskim strzałem z kilku metrów Irańczyk Reza Ghoochannejhad.
"Blauwvingers" dzięki jedenastej wygranej w sezonie przesunęli się na czwartą lokatę w klasyfikacji. Zespół z Fryzji doznał natomiast ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na ósmej pozycji w tabeli.