Eredivisie: Remis PEC Zwolle z beniaminkiem, grał Parzyszek

Randers FC
Piłkarze VVV Venlo zremisowali u siebie z PEC Zwolle 1:1 (0:1) w niedzielnym meczu szóstej kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Seacon Stadion De Koel w podstawowym składzie gości wybiegł na murawę Piotr Parzyszek. Polaka zastąpił trzynaście minut po przerwie Stef Nijland.
Prowadzenie przyjezdnym zapewnił kwadrans przed przerwą Kingsley Ehizibue, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierował piłkę do siatki z bliska mocnym strzałem pod poprzeczkę. Wyrównał po zmianie stron kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego Clint Leemans.
"Blauwvingers" po remisie z beniaminkiem przesunęli się na szóste miejsce w tabeli. Na czele klasyfikacji znajduje się bez porażki jeszcze w dorobku SC Heerenveen.
* * * * * *

Wyniki zakończonych niedzielnych spotkań:
FC Utrecht - PSV Eindhoven 1:7 (1:2)

Bramki: Labyad 21-karny - Locadia 15, 49, 68, 85-karny, Lozano 40, van Ginkel 80-karny, Bergwijn 90.

Czerwona kartka: Troupee (84, Utrecht).
Ajax Amsterdam - Vitesse Arnhem 1:2 (0:2)

Bramki: Viergever 83 - Kashia 21, Rashica 45+3.
FC Groningen - Twente Enschede 1:0 (0:0)

Bramka: Idrissi 51.
VVV Venlo - PEC Zwolle 1:1 (0:1)

Bramki: Leemans 69 - Ehizibue 30.