Eredivisie: Twente nie dało rady Heraclesowi

Heracles Almelo pokonał u siebie Twente Enschede 2:1 (0:0) w jedynym piątkowym meczu 27. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Polman Stadion prowadzenie przyjezdnym zapewnił pięć minut po przerwie Adnane Tighadouini, który zaskoczył golkipera gospodarzy precyzyjnym strzałem przy słupku z pola karnego.
Siedem minut później wyrównał z bliska Szwed Kristoffer Peterson. Po kolejnych sześciu minutach Adam Maher niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki i miejscowi byli bliżej trzech punktów.
Podopieczni Johna Stegemana utrzymali korzystny wynik już do końca zawodów i dzięki dziesiątej wygranej w sezonie przesunęli się na dziewiątą lokatę w tabeli.
"Tukkers" doznali natomiast siedemnastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na szesnastej pozycji w klasyfikacji.