Erling Haaland z pierwszymi golami w Premier League. Zastępca Fabiańskiego sprokurował rzut karny [WIDEO]

Erling Haaland nie musiał długo czekać na pierwszego gola w Premier League. Norweg już w pierwszej kolejce trafił do siatki w meczu z West Hamem. Wykorzystał rzut karny, który wcześniej sam wywalczył.
Nowy napastnik mistrzów Anglii do udanych nie mógł zaliczyć z pewnością oficjalnego debiutu w nowym klubie. W meczu o Tarczę Wspólnoty był autorem spektakularnego pudła.
Haaland podkreślał jednak, że nie zamierza długo rozpamiętywać tej sytuacji. W niedzielnym meczu z West Hamem pierwszą dobrą okazję miał w 20. minucie. Wówczas główkował obok bramki po dośrodkowaniu Fodena.
Niedługo później Norweg znów walczył o piłkę w powietrzu i przypadkowo zderzył się z Łukaszem Fabiańskim. Polak doznał w tym starciu kontuzji i musiał opuścić boisko. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.
Między słupkami stanął Alphonse Areola. Francuz sprokurował rzut karny. Starał się wyjść do prostopadłego podania i zatrzymać Haalanda, ale powalił Norwega na ziemię.
Sam poszkodowany od razu wziął piłkę w dłonie i nie zamierzał oddawać jej żadnemu z kolegów. Podszedł na jedenasty metr, przygotował się do strzału i pewnie go wykonał.
Areola nie zdołał wyczuć intencji strzelca i rzucił się w drugą stronę. Haaland uderzył bardzo pewnie i mógł świętować pierwszego gola na angielskich boiskach. Dzięki temu do przerwy "The Citizens" prowadzili 1:0.
W drugiej części spotkania Haaland skompletował dublet. W 65. minucie Norweg skompletował dublet. Po świetnym podaniu Kevina De Bruyne napastnik wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Ostatecznie Manchester City wygrał 2:0. Pełną relację przeczytacie TUTAJ.
Maciej Pietrasik07 Aug 2022 · 18:36