Rewolucja w Lidze Narodów! Czeka nas mini-mundial. Polska może zagrać z Brazylią! [NASZ NEWS]

Rewolucja w Lidze Narodów! Czeka nas mini-mundial. Polska może zagrać z Brazylią! [NASZ NEWS]
Oleksandr Osipov/Shutterstock
Według naszych informacji UEFA zdecydowała się na połączenie sił z CONMEBOL, czyli federacją zarządzającą futbolem w Ameryce Południowej, i od 2024 roku Liga Narodów zamieni się w mini-mundial! Argentyna, Brazylia i pozostałe osiem reprezentacji dołączy do turnieju, który już okazał się sukcesem, a za niecałe dwa lata może być odpowiedzią na próby organizacji mistrzostw świata co dwa lata przez FIFA.
UEFA i CONMEBOL dyskutowały w tym tygodniu na temat wspólnych planów i połączenia sił, aby jeszcze mocniej zbliżyć do siebie obie federacje. W wyniku spotkania zdecydowano, że Liga Narodów, która zastąpiła w Europie mecze towarzyskie, stanie się de facto turniejem Interkontynentalnym. Jeszcze lepiej – to właściwie mini-mundial, bo przecież wszyscy mistrzowie świata pochodzą z tych dwóch kontynentów.'
W ostatnich tygodniach głośno było o zakusach FIFA na organizację mistrzostwa świata co dwa lata. To spotkało się z ogromną krytyką, bo mundial i tak zostanie powiększony do 48 drużyn, a piłkarski kalendarz już pęka w szwach.
Dwie najważniejsze federacje wytoczyły jednak swoje działa w opozycji do planów Gianniego Infantino. Na razie decyzja UEFA i CONMEBOL jest ważna, ale dużo wokół niej znaków zapytania. Te zostaną rozwiane w kolejnych miesiącach, bo federacje mają zamiar otworzyć wspólne biuro w Londynie, które będzie służyć do zacieśniania relacji i konkretyzacji planów.
Przez następne miesiące zostaną wdrożone szczegóły, jak ma wyglądać kształt nowej Ligi Narodów.
Więcej o tym projekcie w rozmowie Tomasza Włodarczyka z wiceprezydentem UEFA Zbigniewem Bońkiem:

Przeczytaj również