Everton coraz bliżej spadku z Premier League! Łukasz Fabiański i spółka pogrążyli drużynę Franka Lamparda

James Heaton/News Images/Pressfocus
Everton jest coraz bliżej spadku do Championship. Podopieczni Franka Lamparda przegrali 0:2 z West Hamem United w 21. kolejce Premier League.
Ten mecz miał ogromny wpływ na losy utrzymania w Premier League. Przed pierwszym gwizdkiem obie drużyny znajdowały się w strefie spadkowej.
Spotkanie znacznie lepiej rozpoczęli gospodarze z Londynu. W 34. minucie Jarrod Bowen trafił do siatki, zdobywając swoją trzecią bramkę w tym sezonie. Jeszcze przed przerwą Bowen po raz kolejny zaskoczył Jordana Pickforda. Ofensywny pomocnik wykorzystał asystę Michaila Antonio i trafił na 2:0.
W 45. minucie Alex Iwobi próbował zdobyć bramkę kontaktową. Skrzydłowy oddał mocny strzał, po którym piłka odbiła się od słupka i nie wpadła do siatki.
Frank Lampard musiał reagować na boiskowe wydarzenia. Tuż po przerwie trener wpuścił na boisko Dwighta McNeila oraz Toma Daviesa. Zmiany nie wpłynęły jednak ożywczo na grę "The Toffees".
W drugiej połowie ekipa z niebieskiej części Liverpoolu nie zdołała odwrócić losów spotkania. Everton przegrał i zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli.
Cały mecz w barwach West Hamu rozegrał dziś Łukasz Fabiański. "Młoty" z Polakiem w składzie wydostały się ze strefy spadkowej, wskakując na 15. lokatę.
Adam Kłos21 Jan 2023 · 17:54