F1. Fernando Alonso miał groźny wypadek przed Indianapolis 500. Hiszpan z dużą siłą odbił się od bandy [WIDEO]

Fernando Alonso
Źródło zdjęcia: Youtube

Fernando Alonso podczas treningu przed wyścigiem Indianapolis 500 stracił panowanie nad swoim bolidem i z dużym impetem wjechał w bandę.

Samochód Alonso odbił się od bandy, po czym wrócił na tor. Kierowca nie miał jednak kontroli nad pojazdem, który po pokonaniu kolejnych metrów uderzył w barierę ochronną znajdującą się po przeciwnej stronie. Bolid ma uszkodzoną prawą i tylną konstrukcję.

- Popełniłem błąd. Straciłem sterowność i uderzyłem w bandę - powiedział hiszpański kierowca.

Chwilę po wypadku z bolidu Alonso zaczął wydobywać się dym. Szybko jednak pojawiła się pomoc osoby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo podczas treningu.

Fernando Alonso nie odniósł żadnych poważnych obrażeń i zdołał opuścić pojazd o własnych siłach.

Wyścig Indianapolis 500 jest niezwykle ważny dla hiszpańskiego kierowcy, który wciąż celuje w potrójną koronę w sportach motorowych. Aby ją zdobyć, Alonso musi wygrać wyścig w Stanach Zjednoczonych, który zaplanowano na 26 maja.

Źródło: Youtube

Dyskusja

0
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Tylko na Meczyki.pl: Największa oferta na rynku! Podczas rejestracji wpisz kod MEGABONUS. Kliknij w "Sprawdź", aby zapoznać się ze szczególami.

Jeden z największych legalnych bukmacherów w Polsce. Świetna, potrójna oferta startowa - kliknij w "sprawdź" i dowiedz się więcej.

Tylko na Meczykach: wpisz kod 60plnmeczyki a poza standardową ofertą powitalną, otrzymasz punkty, które można wymienić na nagrodę.

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.