F1 GP Australii. Robert Kubica gorzko komentuje treningi. "Nie mamy z kim walczyć"

Robert Kubica
Źródło zdjęcia: Grabowski Foto / shutterstock.com

Robert Kubica gorzko skomentował pierwsze treningi przed Grand Prix Australii. Polak nie ma większych oczekiwań przed kwalifikacjami i wyścigiem.

Obaj kierowcy Williamsa zdecydowanie odstawali od stawki. W trakcie obu sesji treningowych notowali najgorsze czasy i nawet z osiemnastym zawodnikiem przegrywali po około dwie sekundy.

- To nie był "gładki" piątek. Miałem usterki w bolidzie. Zrobiliśmy to, co się dało. Nie mamy zbyt dużo części zamiennych - stwierdził Kubica.

- Na pierwszym treningu mieliśmy duże problemy z przyczepnością. Oczekiwania? Musimy wyciągnąć maksimum z tego, co mamy. To nasz jedyny cel. Nie mamy z kim walczyć w kwalifikacjach - dodał polski kierowca.

Kubica przyznał, że jego zespół nie rozwiązał jeszcze problemów, z którymi borykał się podczas niedawnych testów w Barcelonie.

- Mieliśmy podobne kłopoty jak wtedy. Oznacza to, że musimy trzymać się z dala od tarek. To trudne, bo bolid jest ciężki do prowadzenia - przyznał Kubica.

Trzecia sesja treningowa rozpocznie się w sobotę o 4:00 czasu polskiego. Początek kwalifikacji - o 7:00.

 

Źródło: Twitter
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

5
15 mar 2019 | 09:44
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
A ja mam nadzieje ze Robson sprawi nam niespodziankę
15 mar 2019 | 09:26
+8
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
A idź pan w chuj... to niech jadą na giełdę i dokupią co potrzeba, bo albo mam kasę na to żeby jeździć w F1, albo nie mam i nie pajacuje. A przecież trochę milionów poszło, to gdzie są te pieniądze? na co one poszły? dajta spokój z takim zarządzaniem.
15 mar 2019 | 08:35
-3
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
To ładny powrót będzie miał. Kompromitacja i tyle z tego wyjdzie...
15 mar 2019 | 09:17
+12
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
skompromitował się Williams, a Robert może wycisnąć jak zwykle więcej niż się wydaje, czas pokaże...
15 mar 2019 | 20:51
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Tylko, że Williams kompromitując siebie, kompromituje także swoich kierowców. Choćby nie wiem jak się starali to w tym sporcie bolid jest ważniejszy niż umiejętności niestety...
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Tylko na Meczyki.pl: Największa oferta na rynku! Podczas rejestracji wpisz kod MEGABONUS. Kliknij w "Sprawdź", aby zapoznać się ze szczególami.

Jeden z największych legalnych bukmacherów w Polsce. Świetna, potrójna oferta startowa - kliknij w "sprawdź" i dowiedz się więcej.

Tylko na Meczykach: wpisz kod 60plnmeczyki a poza standardową ofertą powitalną, otrzymasz punkty, które można wymienić na nagrodę.

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.