F1. Kolizja za kolizją w Grand Prix Singapuru. Wygrana Vettela, Robert Kubica na 16. miejscu [WIDEO]

Kolizja za kolizją w Grand Prix Singapuru. Wygrana Sebastiana Vettela, Robert Kubica na 16. miejscu [WIDEO]
cristiano barni / shutterstock.com
Sebastian Vettel zajął pierwsze miejsce podczas Grand Prix Singapuru. Robert Kubica dojechał do mety na 16. miejscu.
TUTAJ można przeczytać relację z wyścigu.
Pierwsza część Grand Prix Singapuru była dosyć spokojna. Na czele wyścigu jechał startujący z pole position Charles Leclerc, natomiast tuż za nim uplasował się Lewis Hamilton.
Więcej emocji na torze pojawiło się wtedy, gdy obaj kierowcy zjechali do alei serwisowej, by dokonać koniecznych zmian w swych bolidach. Prowadzenie objął Sebastian Vettel, zaś Leclerc i Hamilton ruszyli w pogoń za rywalami.
Na 37. okrążeniu na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa. W wyniku kolizji swój bolid rozbił kierowca Williamsa, George Russell.
Kierowcy jeszcze dobrze nie zdążyli wrócić do ścigania, a po chwili kolejny raz na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa. Tym razem sprawcą tego był Sergio Perez.
Po chwili znowu było to samo - Kimi Raikkonen uszkodził bolid w wyniku kolizji, a na torze znów pojawił się samochód bezpieczeństwa.
Po zniknięciu trzeciego samochodu bezpieczeństwa czołówka wyścigu prezentowała się następująco: 1. Vettel, 2. Leclerc, 3. Verstappen, 4. Hamilton, 5. Bottas. W takiej też kolejności dojechała do mety czołówka GP Singapuru.
Robert Kubica zajął 16. miejsce, bowiem kilka okrążeń przed metą zdołał wyprzedzić Magnusena.