Falstart Mauricio Pochettino. PSG tylko remisuje w Saint-Etienne [WIDEO]

charnsitr / shutterstock.com
Paris Saint-Germain zremisowało na wyjeździe z Saint-Etienne 1:1 w pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera, Mauricio Pochettino. Mistrzowie Francji mają już trzy punkty straty do prowadzącego w tabeli Ligue 1 Olympique’u Lyon.
Pierwszego gola dla prowadzonego przez byłego szkoleniowca Tottenhamu PSG strzelił w pierwszej połowie spotkania na Stade Geoffroy-Guichard Moise Kean. Reprezentant Włoch zachował zimną krew pod bramką przeciwnika po akcji zainicjowanej przez Kyliana Mbappe i asyście rodaka, Marco Verrattiego.
Było to już ósme ligowe trafienie wypożyczonego z Evertonu napastnika w tym sezonie.
Kean doprowadził do wyrównania zaledwie trzy minuty po tym, jak na prowadzenie wyszli gospodarze. Fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki Idrissy Gueye z ogromnym spokojem wykorzystał wtedy Romain Hamouma.
Mimo ogromnej momentami przewagi w posiadaniu piłki mistrzowie Francji nie zdołali rozstrzygnąć losów meczu na swoją korzyść. Co więcej, najbliżej zdobycia zwycięskiej bramki byli po przerwie podopieczni Claude’a Puela. Po rzucie rożnym w poprzeczkę uderzył piłkę głową Denis Bouanga.
Remis PSG, przy równoczesnej wygranej Olympique’u Lyon nad Lens (3:2) i przegranej Lille z Angers (1:2) dzisiejszego wieczoru, oznacza, że ekipa Pochettino awansowała na drugie miejsce w tabeli Ligue 1. Zarazem traci już jednak aż trzy punkty do liderującego w klasyfikacji OL. Saint-Etienne zajmuje w tabeli 14. lokatę.
Następna seria gier francuskiej ekstraklasy zostanie rozegrana już w najbliższą sobotę. Paris Saint-Germain podejmie u siebie Brest. Saint-Etienne zagra na wyjeździe z Reims.
Wojciech_Falenta 06 Jan 2021 · 22:57