Falstart wicemistrzów na mundialu w Katarze. Maroko zatrzymało Modricia i spółkę

pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Reprezentacja Chorwacji w pierwszym środowym meczu na mundialu w Katarze nie znalazła sposobu na Marokańczyków. Wicemistrzowie świata rozpoczęli tegoroczny turniej od bezbramkowego remisu.
Pierwszy kwadrans był całkiem niezły w wykonaniu obu zespołów. Ze sporym animuszem atakowali Chorwaci, a rywale nie byli im dłużni. Brakowało jednak klarownych sytuacji.
Groźniej zrobiło się dopiero w 17. minucie. Wówczas ładny strzał z dystansu oddał Ivan Perisić, lecz nieznacznie się pomylił. Na kolejne dobre sytuacje musieliśmy poczekać do samej końcówki pierwszej połowy.
Wówczas dwukrotnie ze znakomitej strony pokazał się Bono, zatrzymując Vlasicia. Niewiele brakowało, aby prowadzenie Chorwatom dał Luka Modrić, ale piłkarz Realu Madryt uderzył tuż nad bramką.
O ile po pierwszej połowie wicemistrzowie świata mogli czuć ogromny niedosyt, to w drugiej części spotkania prezentowali się już znacznie słabiej. W 51. minucie na prowadzenie mogli wyjść Marokańczycy.
Mazraoui znalazł się w polu karnym rywali i uderzył z kilku metrów, ale trafił prosto w Livakovicia. Chorwacki golkiper zachował się także znakomicie po mocnym strzale Hakimiego.
Później tempo spotkania znacząco spadło. W końcówce żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć bramki na wagę trzech punktów i ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.
Kolejny mecz oba zespoły rozegrają w niedzielę, gdy Chorwaci zmierzą się z Kanadą, a Maroko postara się o niespodziankę w starciu z Belgią. "Czerwone Diabły" jeszcze dziś, o 20:00, czeka starcie z wspominaną Kanadą.
Maciej Pietrasik23 Nov 2022 · 12:52