Fantastyczny gol Moulina, a potem przestrzelony karny! Arka wygrała po serii jedenastek i zdobyła Superpuchar Polski!

asinfo.
Legia Warszawa przegrała z Arką Gdynia po serii rzutów karnych w meczu o Superpuchar Polski. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1.
W dwudziestej minucie prowadzenie objęli piłkarze Leszka Ojrzyńskiego. Rafał Siemaszko zagrał do Grzegorza Piesio, który wbiegł w pole karne i dośrodkował piłkę. Jego centrę przerwał Michał Pazdan, jednak na tyle niefortunnie, że wpakował futbolówkę do własnej bramki.
Arka z prowadzenia cieszyła się raptem siedem minut. Fantastycznym strzałem z szesnastego metra w okienko bramki przeciwnika popisał się Thibault Moulin.
W pierwszej połowie przewagę mieli zawodnicy Jacka Magiery, którzy stworzyli sobie wystarczająco dużo okazji, by w tym spotkaniu prowadzić. Nie potrafili oni jednak zdobyć drugiej bramki i do szatni schodzili z remisem 1:1.
W drugiej odsłonie mecz się wyrównał. Gracze z Gdyni głównie bronili się na własnej połowie i wyprowadzali groźne kontry, a mistrzowie Polski starali się stwarzać zagrożenie pod bramką rywali w ataku pozycyjnym.
Drugie czterdzieści pięć minut nie przyniosło bramek i rozstrzygnięcia. O losach rywalizacji o Superpuchar Polski musiały zadecydować zatem rzuty karne.
W nich lepsi okazali się piłkarze Arki i to oni sięgnęli po Superpuchar Polski. W serii jedenastek w zespole mistrza Polski rzutów karnych nie wykorzystali Moulin oraz Kopczyński.