Fatalna FC Barcelona znów zawiodła! Damian Kądzior z kolegami zatrzymał "Dumę Katalonii" [WIDEO]

FC Barcelona tylko zremisowała z Eibarem w meczu 16. kolejki La Liga. Spotkanie na Camp Nou zakończyło się wynikiem 1:1 (0:0).
"Duma Katalonii" do starciaz Eibarem przystąpiła bez Leo Messiego. Argentyńczyk dopiero dziś wrócił z Argentyny, gdzie przebywał na świątecznym urlopie. 33-latek zasiadł na trybunach Camp Nou i już w 8. minucie mógł złapać się za głowę.
Wówczas sędzia podyktował rzut karny dla Barcelony. Do piłki podszedł Braithwaite, który dostąpił tego zaszczytu pod nieobecność Messiego. Napastnik zmarnował jednak "jedenastkę". Jego uderzenie wyraźnie minęło słupek.
Niewykorzystana sytuacja wybiła z rytmu gospodarzy. Drużyna Eibar coraz śmielej sobie poczynała. W ich składzie od pierwszej minuty grał Damian Kądzior. Polak pokazał się w 34. minucie. Uderzył z całej siły z rzutu wolnego i sprawił nieco problemów Ter Stegenowi.
Kilka chwil wcześniej do siatki trafił Martin Braithwaite. Ten gol nie został jednak uznany. System VAR wyłapał, że duński snajper znajdował się na pozycji spalonej. Do przerwy bramki więc nie padły.
W drugiej połowie niespodziewany cios wyprowadzili przyjezdni. Najpierw sytuacji sam na sam nie wykorzystał Dembele. Po kilku chwilach fatalny błąd popełnił Araujo. Z prezentu pewnie skorzystał Kike.
Stracona bramka rozdrażniła Barcelonę. Podopieczni Ronalda Koemana ruszyli na rywali. Po 10 minutach zdołali wyrównać. Doszło do tego za sprawą Dembele. Francuz mocnym uderzeniem wykończył składną akcję.
W doliczonym czasie gry szansę miał Trincao, ale po przebojowym rajdzie nie zdołał trafić do siatki. Wynik nie uległ już zmianie i kolejna wpadka "Dumy Katalonii" stała się faktem. Wicemistrzowie Hiszpanii do liderującego Atletico tracą 7 punktów. Piłkarze "Rojiblancos" rozegrali jednak o dwa mecze mniej.
Daniel Makarewicz29 Dec 2020 · 21:08