Fatalna wiadomość dla Drągowskiego! Polak zszedł z kontuzją, a Milan pokonał Fiorentinę [WIDEO]

sbonsi / Shutterstock.com
To nie tak miało być. Bartłomiej Drągowski miał być kluczowym elementem Fiorentiny w starciu z Milanem, ale nie dotrwał na boisku nawet do przerwy. Zszedł z kontuzją przy stanie 1:1. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem "Rossonerich" 3:2.
Milan rozpoczął mecz z nadzieją na zakończenie swojej serii trzech meczów bez wygranej we wszystkich rozgrywkach. Po wspaniałym początku sezonu, od przełomu roku obserwujemy spadek formy u “Rossonerich”. Przy nieoczekiwanej porażce Juventusu z Benevento zawodnicy Stefano Pioliego otrzymali doskonałą szansę, by odskoczyć nieco w tabeli od “Starej Damy”. Jeszcze większe wahania formy notuje “Viola” Cesare Prandelliego. Fiorentina dopiero w ostatniej kolejce, dzięki wygranej nad Benevento odetchnęli pełną piersią i mieli 7 punktów przewagi nad strefą spadkową.
Wydarzeniem dnia musiał być powrót Zlatana Ibrahimovicia do pierwszego składu. Istotnie, Szwed od razu zrobił różnicę na boisku. W 10. minucie otrzymał długą piłkę od Simona Kjaera, świetnie zmieścił się w linii spalonego (fatalnie zachował się Lucas Martinez Quarta), stanął oko w oko z Drągowskim i pokonał polskiego bramkarza bez trudu. Od tego momentu Milan mógł grać swobodniej.
Ten nadmierni relaks graczy z Mediolanu natychmiast wykorzystali gospodarze. W 17. minucie rzut wolny ze skraju pola karnego wykonywał Erick Pulgar. Chilijczyk wziął głęboki oddech, przymierzył i huknął jak z armaty. Gianluigi Donnarumma pofrunął próbując zastopować piłkę, prawa ręka już sięgnęła celu, ale uderzenie okazało się zbyt silne. Kapitalny gol. Na Artemio Franchi widniał już wynik 1:1.
Niewiele brakowało, a Gigi po pół godzinie gry po raz drugi wyciągałby futbolówkę z siatki. German Pezzela spróbował strzału, jednak trafił tylko w słupek. Milan na kilka minut cofnął się do głębokiej defensywy, z której wyszedł po kolejnym zrywie Zlatana. Ibra znowu znalazł się sam na sam z Drągowskim, ale tym razem piłka po podcince napastnika zatrzymała się na poprzeczce.
Kolejny cios na Fiorentinę spadł w 42. minucie i nie był to bynajmniej gol Mianu. Bartłomiej Drągowski usiadł na murawie i zasygnalizował trenerowi, że nie da rady kontynuować meczu. Kontuzji nabawił się podczas wybicia piłki z “piątki”. Wkrótce zastąpił go 31-letni Pietro Terracciano.
Nieobecność Polaka nie zdeprymowała "Violi". W 51. minucie Franck Ribery wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Francuz po raz drugi w tym sezonie Serie A trafił do siatki. Radość podopiecznych Cesare Prandellego nie potrwała długo. Już w 57. minucie do remisu doprowadził Brahim Diaz.
W spektakularny sposób prowadzenie Milanowi zapewnił Hakan Calhanoglu. W 72. minucie pomocnik otrzymał podanie od Francka Kessiego i półwolejem pokonał bramkarza rywali.
Fiorentina już nie zdołała odrobić strat. Mecz zakończył się zwycięstwem "Rossonerich" 3:2. Zespół Piolego zajmuje drugie miejsce w lidze. "Viola" jest czternasta.
Adam Kłos21 Mar 2021 · 18:53