Fatalny błąd Bednarka i gol Zagłębia Lubin. Lech Poznań z dużymi kłopotami [WIDEO]

Screen Twitter
Filip Bednarek nie popisał się przy golu dla Zagłębia Lubin. "Miedziowi" otworzyli wynik spotkania z Lechem Poznań po dużym błędzie bramkarza.
W pierwszej połowie niedzielnego spotkania więcej okazji miało Zagłębie Lubin. Swoich sił z dystansu próbował między innymi Bartłomiej Kłudka, lecz jego uderzenie zdołał sparować Filip Bednarek.
Bramkarz Lecha Poznań nie utrzymał jednak koncentracji przez pełne 45 minut, wszak jeszcze przed przerwą popełnił bardzo kosztowny błąd. W 39. minucie strzał zza pola karnego posłał Tomasz Makowski, a golkiper odbił futbolówkę.
Szkopuł w tym, że piłka trafiła prosto pod nogi nabiegającego Dawida Kurminowskiego. Bednarek, zamiast parować do boku, posłał piłkę w głąb pola karnego, co bezwzględnie wykorzystał napastnik "Miedziowych".
Dla 24-letniego snajpera to drugie trafienie w tym sezonie Ekstraklasy. Pierwszego gola strzelił w wygranym meczu ze Śląskiem Wrocław (2:1).
Hubert Kowalczyk06 Aug 2023 · 18:30