Fatalny błąd Van der Harta w hicie Ekstraklasy! Bramkarz Lecha zawalił gola po zderzeniu z obrońcą [WIDEO]

Screen z TV
Mickey van der Hart nie popisał się w pierwszej połowie spotkania Lecha Poznań z Legią Warszawa. Holenderski bramkarz niepotrzebnie wychodził do dośrodkowania i zderzył się z obrońcą. W efekcie z najbliższej odległości do siatki trafił Tomas Pekhart.
Początek hitowego starcia między Lechem Poznań a Legią Warszawa nie był zły dla "Kolejorza". To gospodarze przeważali w pierwszym kwadransie spotkania, choć na niewiele to się zdało, bo w 17. minucie "Wojskowi" wyszli na prowadzenie.
Nie po raz pierwszy w tym sezonie nie popisał się Mickey van der Hart. Odkąd Holender przyszedł do Polski, ma spory problem z grą na przedpolu. Nie inaczej było tym razem, a jego błąd kosztował Lecha utratę gola.
Po dośrodkowaniu Waleriana Gwilii z prawej strony boiska golkiper niepotrzebnie wychodził z bramki. Zderzył się bowiem z Djordje Crnomarkoviciem, uderzając piłką w jego plecy.
Efekt był taki, że futbolówka najpierw trafiła w poprzeczkę, a później z bliska w siatce umieścił ją debiutujący w podstawowym składzie Legii Tomas Pekhart.
- Mickey van der Hart z asystą. I to oglądają ludzie w wielu krajach. Znakomita reklama naszej piłki - skomentował Tomasz Hatta.
Pomyłka van der Harta okazała się kluczowa dla losów spotkania. Mecz skończył się bowiem wygraną gości 1:0.
Maciej Pietrasik30 May 2020 · 20:38