Dwa katastrofalne błędy Wojciecha Szczęsnego! Koszmarny mecz Polaka przeciwko Udinese [WIDEO]

Wojciech Szczęsny zaczął sezon 2021/2022 jako podstawowy bramkarz Juventusu. Pierwszego meczu z Udinese Polak nie zaliczy jednak do udanych. To właśnie po jego złej interwencji rywale strzelili dwa gole.
Tego lata stery w "Starej Damie" znów objął Massimiliano Allegri. Szkoleniowiec w przeszłości miał już okazję współpracować z Wojciechem Szczęsnym i cenił sobie umiejętności Polaka.
To właśnie nasz reprezentant rozpoczął nowe rozgrywki jako bramkarz numer jeden. Wyszedł w podstawowym składzie na pierwszy ligowy mecz przeciwko Udinese.
Pierwsza połowa spotkania układała się po myśli Juventusu. Do przerwy "Bianconeri" prowadzili 2:0. Wynik już w 3. minucie otworzył Paulo Dybala, a później podwyższył go Juan Cuadrado.
W drugiej części spotkania Udinese zdołał zdobyć bramkę kontaktową, a w największej mierze była to niestety wina Szczęsnego. Polak powinien zachować się zdecydowanie lepiej po strzale Arslana, ale odbił piłkę przed siebie.
Polak starał się naprawić swój błąd, lecz jedynie sfaulował rywala. W efekcie zarobił żółtą kartkę, a arbiter wskazał na jedenasty metr.
Do rzutu karnego podszedł Roberto Pereyra. Szczęsny nie zdołał wyczuć intencji Argentyńczyka, który uderzył bardzo pewnie i mógł cieszyć się z bramki kontaktowej.
Gdy wydawało się, że nic gorszego Polakowi nie może się już przytrafić - sprezentował kolejnego gola rywalom. Po podaniu od Bonucciego stracił piłkę, a w efekcie do siatki trafił Deulofeu.
Ostatecznie Juventus zremisował z Udinese 2:2 - w 94. minucie nie uznano jeszcze gola Cristiano Ronaldo. Pełną relację przeczytacie TUTAJ.
Maciej Pietrasik22 Aug 2021 · 19:59