Fatalny Milan w meczu z Fiorentiną. Gwizdy podczas zmiany Piątka, owacja na stojąco dla Ribery'ego

Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com
Kolejny beznadziejny mecz Milanu. Drużyna Krzysztofa Piątka przegrała u siebie z Fiorentiną 1:3.
Już w 14. minucie spotkania sędzia Piero Giacomelli podyktował dla przyjezdnych rzut karny za faul Ismaela Bennacera. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Erick Pulgar i zdołał umieścić ją w siatce.
Od 55. minuty gospodarze grali w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartką został ukarany Matteo Musacchio. Nieco ponad dziesięć minut później goście powiększyli przewagę za sprawą trafienia Gaetano Castrovilli.
W 70. minucie arbiter znów zdecydował o przyznaniu rzutu karnego "Fiołkom", jednak tym razem nie wykorzystał go Federico Chiesa. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się z kolei Franck Ribery, który wykorzystał prostopadłe podanie Chiesy i skuteczne trafił w lewy dolny róg. Po tej akcji Francuz otrzymał pierwszą z dwóch owacji na stojąco. Druga miała miejsce, gdy opuszczał boisko.
Gospodarze zdobyli honorową bramkę w 80. minucie, kiedy Rafael Leao zdecydował się na indywidualną akcję, minął kilku rywali i pokonał golkipera rywali.
Mecz w wyjściowej jedenastce "Rossonerich" rozpoczął Krzysztof Piątek, który przebywał na placu gry do 58. minuty i został zmieniony przez Leonardo Duarte. Gdy schodził z boiska, na trybunach rozległy się gwizdy.
W bramce Fiorentiny cały mecz rozegrał natomiast Bartłomiej Drągowski. Szymon Żurkowski przesiedział mecz na ławce rezerwowych.
Podopieczni Marco Giampaolo zanotowali czwartą porażkę w trwających rozgrywkach, mają na koncie sześć punktów i po tej serii gier spadli na szesnastą lokatę. Zespół Vincenzo Montelli z dorobkiem ośmiu "oczek" plasuje się na dziewiątej pozycji.
Marcin Karbowski29 Sep 2019 · 22:44
Źródło: asinfo, własne