Fatalny wynik dla Wisły Kraków! Zagłębie Lubin bliżej utrzymania po ośmieszeniu Radomiaka [WIDEO]

Dziurek / Shutterstock.com
Zagłębie Lubin odniosło bezcenne zwycięstwo w walce o utrzymanie w Ekstraklasie. Drużyna Piotra Stokowca rozbiła na wyjeździe Radomiaka aż 6:1.
Zagłębie objęło prowadzenie w 20. minucie. Szybką akcję strzałem z powietrza wykończył Starzyński. Uderzył tak, że Majchrowicz nawet nie zareagował.
Goście poszli za ciosem. Swoje prowadzenie podwyższyli już po dwóch minutach. Majchrowicz nie mógł nic zrobić po uderzeniu Chodyny i rykoszecie od Cele.
W pierwszej połowie padł jeszcze jeden gol. Znów dla Zagłębia, które wyprowadziło kolejną sprawną kontrę. Skutecznym strzałem zakończył ją Chodyna.
Radomiak na druga połowę wyszedł odmieniony personalnie - Mariusz Lewandowski dokonał trzech zmian. Na boisku pojawił się m.in. Angielski, który w 60. minucie wpisał się na listę strzelców. Zrobił to wykorzystując rzut karny.
Jeśli w gospodarzach odżyły nadzieje na wywalczenie korzystnego rezultatu, to zostały szybko zgaszone. Trzy minuty później czwartego gola dla Zagłębia strzelił Starzyński.
Goście nie zwalniali tempa. Zdołali dołożyć jeszcze dwa gole. Ich autorami w końcówce byli Bartolewski i Pieńko.
Dla Zagłębia zwycięstwo w Radomiu jest bezcenne w walce o utrzymanie w Ekstraklasie. Dzięki niemu postawiło pod ścianą rywali. Przewagę nad znajdującymi się w strefie spadkowej Wisłą Kraków i Termalicą, które zagrają w sobotę i poniedziałek, powiększyło do pięciu punktów.
Wydarzenia z Radomia są szeroko komentowane na Twitterze. Piszemy o tym TUTAJ.
Marcin Karbowski06 May 2022 · 19:52