FC Augsburg rozbił u siebie Herthę Berlin

Futbol vic, wikicommons
FC Augsburg rozbił u siebie Herthę Berlin 4:0 (2:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 12. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na WWK Arena prowadzenie gospodarzom zapewnił po siedemnastu minutach gry kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego Philipp Max. Dziewięć minut później fatalny błąd Norwega Rune Jarsteina wykorzystał Kolumbijczyk Sergio Cordova, kierując piłkę praktycznie do pustej bramki.
Siedem minut po zmianie stron grających już wówczas w osłabieniu gości ze stolicy pogrążył jeszcze Andre Hahn, a okazały sukces przypieczętował jedenaście minut przed końcem Florian Niederlechner.
Zespół z Bawarii po drugim zwycięstwie z rzędu awansował na dwunaste miejsce w tabeli. "Die Alte Dame" doznała natomiast czwartej porażki z rzędu i spadła na czternastą lokatę w klasyfikacji.