FC Barcelona. Arturo Vidal zdradził plany. Wymienił nazwy klubów, w których chce zagrać przed końcem kariery

Arturo Vidal zdradził plany na przyszłość. Wymienił nazwy klubów, w których chce zagrać przed końcem kariery
Christian Bertrand / Shutterstock.com
Autor: Marcin Karbowski 22 maj 2020 | 17:15
Arturo Vidal nie zamierza w najbliższym czasie odchodzić z Barcelony. Chilijczyk na pewno jednak nie zakończy kariery jako jej zawodnik - chce jeszcze pokopać piłkę w ojczyźnie.
Kontrakt doświadczonego pomocnika z Barceloną obowiązuje do połowy 2021 roku. 33-latek w ostatnich miesiącach był łączony z kilkoma klasowymi klubami - chętnie w swoim składzie widziałby go choćby Inter Mediolan. Póki co na transfer jednak się nie zanosi.
- Jestem bardzo szczęśliwy w Barcelonie. Chciałbym w niej zostać - pragnę tego bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Tworzymy dobrą grupę, mam świetnych przyjaciół w zespole. Fizycznie czuję się bardzo dobrze. Nigdy wcześniej nie miałem tyle czasu na przygotowania do gry. Jestem gotowy na to, co nastąpi w Primera Division i Lidze Mistrzów - twierdzi Vidal.
Reprezentant Chile kreśli dalekosiężne plany. Przed zakończeniem kariery zamierza jeszcze pobiegać po boiskach w ojczyźnie.
- Chciałbym przedłużyć karierę tak, jak tylko się da. Zanim skończę z futbolem, muszę zagrać w Colo Colo i Rodelindo Roman - stwierdził Vidal.
Pomocnik Barcelony grał już Colo Colo - w seniorskiej drużynie tego klubu występował w latach 2005-2007. Z kolei Rodelindo Roman to drużyna z chilijskiej czwartej ligi. Dwa lata temu Vidal stał się jej właścicielem.
Źródło: Sport