FC Barcelona chce sprzedać niepotrzebnego napastnika, ale ten stawia warunek. Albo za darmo, albo wcale

FC Barcelona chce sprzedać niepotrzebnego napastnika, ale ten stawia warunek. Albo za darmo, albo wcale
Christian Bertrand / Shutterstock.com
Autor: Hubert Kowalczyk 06 Sie 2022 | 09:21
FC Barcelona ma problem ze sprzedażą Martina Braithwaite'a. Reprezentant Danii nie chce odejść z klubu na zasadzie transferu gotówkowego do innego zespołu, lecz stawia kolejne żądania.
Martin Braithwaite nie znajduje się w planach Xaviego na kolejny sezon La Liga. Władze FC Barcelony naciskają na sprzedaż reprezentanta Danii, lecz sytuacja jest skomplikowana. To napastnik zaczyna dyktować warunki.
Dalsza część tekstu pod wideo
"Dumie Katalonii" zależy na transferze gotówkowym do innego klubu. Problem w tym, że sam Braithwaite nie akceptuje takiego scenariusza, a FC Barcelona ma związane ręce - kontrakt piłkarza jest ważny do 30 czerwca 2024 roku.
Fernando Polo podaje, że reprezentant Danii zgodzi się na odejście tylko pod jednym warunkiem - "Duma Katalonii" musi rozwiązać jego umowę, przy jednoczesnym wypłaceniu wszystkich należnych mu pieniędzy. Dzięki temu Braithwaite mógłby zmienić klub na zasadzie wolnego transferu.
- W klubie czują niesmak z powodu rozwoju sytuacji - komentował kataloński "Sport", o czym informowaliśmy TUTAJ.
W ten sposób napastnik chce zagwarantować sobie bezpieczeństwo finansowe. Jego nowy pracodawca nie musiałby przelewać wówczas żadnych pieniędzy na konto FC Barcelony, dzięki czemu 31-latek mógłby liczyć na wyższą tygodniówkę.
Sam zawodnik nie może narzekać na brak ofert. Propozycje wpłynęły już z Arabii Saudyjskiej, a także z kilku klubów La Liga.
Martin Braithwaite gra w FC Barcelonie od 2020 roku. Od tego czasu wystąpił w 57 meczach, w których zdobył 10 bramek i zanotował pięć asyst.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Fernando Polo

Dyskusja 14