FC Barcelona nie dała szans Realowi Valladolid. Robert Lewandowski znów błysnął i zdobył dwie bramki [WIDEO]

Screen z Twittera
FC Barcelona w niedzielny wieczór nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem Realu Valladolid w meczu 3. kolejki La Liga. "Blaugrana" wygrała 4:0, a dublet ustrzelił Robert Lewandowski.
Podopieczni Xaviego na Camp Nou byli zdecydowanymi faworytami i z tej roli wywiązali się znakomicie. Od samego początku przewaga gospodarzy nie ulegała wątpliwości.
W 12. minucie bardzo bliski gola był Robert Lewandowski. Po strzale głową Polaka piłka trafiła w słupek, później odbiła się jeszcze od pleców bramkarza i zatańczyła w okolicach linii bramkowej. Napastnik nie zdołał jednak dobić wcześniejszego uderzenia.
Po chwili mało brakowało, aby na listę strzelców wpisał się Ousmane Dembele. Tym razem "Lewy" występował w roli asystenta, a po strzale Francuza zatrzęsła się poprzeczka.
W 24. minucie "Barca" dopięła wreszcie swego i wyszła na prowadzenie. Znakomite dośrodkowanie w pole karne posłał Raphinha, Lewandowski uprzedził bramkarza i skierował piłkę do siatki.
Jeszcze przed przerwą rezultat podwyższył Pedri. Hiszpan skorzystał z dogrania Dembele i dzięki temu na przerwę "Blaugrana" schodziła przy bezpiecznym, dwubramkowym prowadzeniu.
W 65. minucie Camp Nou znów zaczęło szaleć na punkcie Lewandowskiego. Polak zagrał piętą, piłka odbiła się jeszcze od obrońcy Realu Valladolid i zatrzepotała w siatce. Polakowi zaliczono jednak dublet.
Przy stanie 3:0 Real miał kilka szans na to, aby zdobyć choćby bramkę kontaktową. Dwukrotnie na wysokości zadania stawał Marc-Andre ten Stegen, a w niezłej sytuacji nad poprzeczką huknął Tuhami.
W końcówce "Barca" miała inicjatywę i w doliczonym czasie gry trafiła do siatki raz jeszcze. Lewandowski był blisko hat-tricka, ale Masip zbił piłkę na poprzeczkę. Przy dobitce Sergiego Roberto był już jednak bezradny.
Maciej Pietrasik28 Aug 2022 · 21:24