FC Barcelona odrobiła straty i zagra w finale Pucharu Króla! Kapitalne emocje na Camp Nou! [WIDEO]

Joan Gosa / Press Focus
FC Barcelona awansowała do finału Pucharu Króla! W rewanżowym meczu półfinałowym wygrała z Sevillą 3:0.
Piłkarze Ronalda Koemana stali przed trudnym zadaniem. W pierwszym meczu przegrali na wyjeździe 0:2. U siebie byli jednak w stanie odrobić te straty.
Barcelona objęła prowadzenie w 12. minucie. Dembele wykorzystał pasywną postawę obrońców Sevilli - wycofał się z piłką pola karnego i sprzed linii szesnastki przymierzył w okienko. Vaclik nawet nie zareagował.
Goście mieli bardzo dobrą okazję do wyrównania w 30. minucie. Przed ter Stegena wyszedł de Jong, ale pogubił się i nawet nie oddał strzału. Piłkę bez problemu złapał Niemiec.
Barcelona miała gigantyczną przewagę, ale nie potrafiła jej udokumentować. Jeszcze w pierwszej połowie Acuna wybijał piłkę sprzed linii bramkowej po uderzeniu Messiego. Już w drugiej - w poprzeczkę z woleja kropnął Alba.
Gospodarze za brak konkretów pod bramką Sevilli mogli zapłacić w 72. minucie. Po jednym z nielicznych wypadów gości Mingueza sfaulował w polu karnym Ocamposa. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany, lecz jego lekki strzał obronił ter Stegen.
Napór Barcelony nie słabł - w końcówce wręcz gotowało się w polu karnym Sevilli. Gospodarze do dogrywki doprowadzili niemal w ostatniej akcji meczu. Po wrzutce Griezmanna głową piłkę do siatki skierował Pique.
Sevilla grała już wtedy w osłabieniu, bo chwilę wcześniej z boiska za dwie żółte kartki został wyrzucony Fernando. Barcelona poszła za ciosem już na początku dogrywki, gdy na 3:0 podwyższył Braithwaite.
Gospodarze wykorzystywali grę w przewadze i długo utrzymywali się przy piłce. Sevilla w końcówce dogrywki próbowała zagrać odważniej, złapać rywala wysokim pressingiem, ale jej starania nie przyniosły efektu.
W finale Barcelona zagra ze zwycięzcą dwumeczu Levante - Athletic. W pierwszym spotkaniu było 1:1. Drugie odbędzie się w czwartek.
Marcin Karbowski03 Mar 2021 · 23:32