FC Barcelona osiągnęła porozumienie ws. transferu upragnionego skrzydłowego. "Duma Katalonii" idzie na całość

FC Barcelona osiągnęła porozumienie ws. transferu upragnionego skrzydłowego. "Duma Katalonii" idzie na całość
Joan Gosa / Xinhua / PressFocus
Autor: Hubert Kowalczyk 01 Lip 2022 | 19:45
Raphinha może niebawem zostać nowym piłkarzem FC Barcelony. Gerard Romero donosi, że "Duma Katalonii" osiągnęła już wstępne porozumienie w sprawie transferu upragnionego skrzydłowego.
Zawodnik Leeds United - Raphinha - nie może narzekać na brak zainteresowania podczas letniego okienka transferowego. O cenionego Brazylijczyka rywalizują między innymi drużyny z Premier League - w gronie potencjalnych nabywców wymieniano między innymi Chelsea, Arsenal oraz Tottenham.
Dalsza część tekstu pod wideo
Teraz Gerard Romero donosi, że w czwartkowy wieczór na Elland Road wpłynęła gigantyczna oferta ze strony Newcastle United. Skrzydłowy odrzucił ją jednak z miejsca. Jego celem jest bowiem przeprowadzka do FC Barcelony, co wydaje się coraz bardziej prawdopodobne.
Wspomniany dziennikarz twierdzi, że "Duma Katalonii" osiągnęła już wstępne porozumienie w sprawie transferu skrzydłowego. Tym samym klub z Camp Nou pokonałby w wyścigu Chelsea, która do tej pory cieszyła się statusem faworyta.
Informacje Romero wskazują, iż FC Barcelona jest w stanie wyłożyć na stół 60 milionów euro. To kwota porównywalna do tej, którą ze swojej strony oferował zarząd "The Blues". Płatność za piłkarza Leeds United miałaby zostać rozłożona na trzy raty, londyńczycy byli w stanie sfinalizować transfer za pomocą jednej transakcji.
Upragniony skrzydłowy miałby inkasować 6 milionów euro netto na sezon. To znacznie więcej niż zarobki, które do tej pory Brazylijczyk otrzymywał w Leeds United. Według portalu "Salary Sport" na Elland Road piłkarz inkasował około 3,5 mln euro.
Raphinha występuje w Premier League od 2020 roku. W tym czasie zaliczył 65 występów, w których strzelił 17 goli i zanotował 12 asyst.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Gerard Romero

Dyskusja 52