FC Barcelona poza Pucharem Króla! Athletic Bilbao wyrwał zwycięstwo w dogrywce! [WIDEO]

Screen Twitter
Athletic Bilbao w ćwierćfinale Pucharu Króla! Ekipa z Kraju Basków pokonała po dogrywce FC Barcelonę 3:2 (1:1) i zameldowała się w kolejnej fazie rozgrywek.
FC Barcelona i Athletic Bilbao podchodzili do spotkania po niepowodzeniach w Superpucharze Hiszpanii. Pierwsi ulegli Realowi Madryt w półfinale, drudzy przegrali w finale. Szansa na rehabilitację nadeszła jednak bardzo szybko, bowiem po kilku dniach trzeba było wziąć udział w krajowym pucharze.
Faworytem spotkania pozostawali podopieczni Xaviego, chociaż Hiszpan kolejny raz dał szansę wielu młodym zawodnikom. W pierwszym składzie pojawili się między innymi Gavi, Pedri, Jutgla.
Wydawało się jednak, że taka taktyka szybko obróci się przeciwko Katalończykom. Już w 2. minucie ekipa z Bilbao objęła prowadzenie. Piłkę do siatki w wyjątkowy sposób skierował Iker Muniain, który postawił Barcelonę pod ścianą.
Wyjście z sytuacji jako pierwszy starał się znaleźć Gavi, lecz jego starania spełzły na niczym. Podopieczni Xaviego nabrali jednak większego przekonania i niedługo później ponownie zagrozili bramce Athletiku.
W 20. minucie ich starania zaprocentowały trafieniem Ferrana Torresa. Jeden z najnowszych nabytków FC Barcelony popisał się ładnym uderzeniem, które doprowadziło do wyrównania.
Po tym trafieniu Barcelona nieco przygasła. To piłkarze gospodarzy częściej atakowali. W 26. minucie próbował de Marcos, zaś w 29. i 32. minucie szansę miał Nico Williams. Zawsze jednak brakowało skuteczności.
Podobnie działo się w drugiej odsłonie rywalizacji. Klub z Kraju Basków miał przewagę, ale nie potrafił jej udokumentować. Starał się o to Raul Garcia, ale przede wszystkim duet braci Williams. Najpierw jednak Nico musiał uznać wyższość ter Stegena, później zaś Inaki uderzył w poprzeczkę.
W końcu Bilbao przełamało klątwę nieskuteczności. W 86. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Inigo Martinez, który wcisnął piłkę za linię końcową.
Emocje nie zamierzały jednak gasnąć. Tuż przed zakończeniem doliczanego czasu gry stan rywalizacji ponownie wyrównał Pedri. Hiszpan wykorzystał ekwilibrystyczne podanie Daniego Alvesa i doprowadził do dogrywki.
Ta zaś przebiegała początkowo dość spokojnie. Swoją szansę w 103. minucie miał Dest, lecz uderzył w sam środek bramki i golkiper bez trudu wyłapał jego strzał.
Sytuacja zmieniła się w 105. minucie. Dośrodkowanie jednego z zawodników Bilbao blokował Jordi Alba. Hiszpan jednak wykorzystał do tego jedną ze swoich rąk i sędzia - po konsultacji z VAR - wskazał na wapno.
Rzut karny wykorzystał Muniain, który ponownie dał prowadzenie swojej ekipie.
Tej straty FC Barcelona odrobić już nie zdołała. Athletic Bilbao ostatecznie wygrał 3:2 i zameldował się w ćwierćfinale Pucharu Króla.
Hubert Kowalczyk21 Jan 2022 · 00:05