FC Barcelona przegrała sparing z Red Bullem Salzburg. Grał Kamil Piątkowski [WIDEO]

Christian Bertrand / Shutterstock.com
FC Barcelona przegrała z Red Bullem Salzburg w meczu sparingowym. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 (0:1).
"Duma Katalonii" szlifuje formę przed startem nowego sezonu. Dziś podopieczni Ronalda Koemana sprawdzili swoją dyspozycję w towarzyskim starciu z Red Bullem Salzburg.
Mistrzowie Austrii od pierwszych minut byli bardziej aktywni. Dobrych sytuacji nie wykorzystał jednak Okafor. Piłkarze "Byków" dopięli swego w 43. minucie. Wówczas Sucić oddał strzał zza pola karnego, a piłka otarła się o De Jonga i zatrzepotała w siatce.
W przerwie na boisku pojawił się Kamil Piątkowski. Polak miał okazję sprawdzić się w walce z takimi zawodnikami jak Depay czy Griezmann. Defensor na murawie przebywał do 89. minuty.
W 83. minucie "Duma Katalonii" zdołała wyrównać. Doszło do tego w szczęśliwych okolicznościach. Piłka odbiła się od nadbiegającego Braithwaite'a i niespodziewania wpadła do bramki.
Ostatnie słowa należało jednak do ekipy z Salzburga. W 90. minucie zwycięstwo swojej drużynie dał Aaronson.

Red Bull Salzburg - FC Barcelona 2:1 (1:0)

Sucić 43', Aaronson 90' - Braithwaite 83'

Wyjściowy skład Red Bulla Salzburg: Mantl; Onguene, Ulmer, Ludevic, Wöber; Capaldo, Bernede, Cámara, Sucić; Adeyemi, Okafor.
Wyjściowy skład FC Barcelony: Neto; Dest, Araujo, Lenglet, Jordi Alba; De Jong, Busquets, Nico González, Gavi; Griezmann, Depay.
Daniel Makarewicz04 Aug 2021 · 20:57