FC Barcelona rozbiła Osasunę. Piękny hołd Leo Messiego dla Diego Maradony, cudowny gol Griezmanna [WIDEO]

Screen z TV
FC Barcelona w 11. kolejce La Liga bez najmniejszego problemu pokonała Osasunę. "Blaugrana" zwyciężyła 4:0. Do siatki trafiali między innymi Antoine Griezmann i Leo Messi. Ten ostatni po golu złożył piękny hołd Diego Maradonie.
"Duma Katalonii" w tym sezonie zdecydowanie rozczarowuje. Z sześciu ostatnich spotkań w La Liga podopieczni Ronalda Koemana wygrali zaledwie jedno, przez co ich strata do liderującego Realu Sociedad wynosiła aż dwanaście punktów.
W niedzielne popołudnie wicemistrzowie Hiszpanii nie mieli jednak problemu z przerwaniem złej serii na krajowym podwórku i pokonaniem Osasuny. Strzelanie gospodarze rozpoczęli w 29. minucie. Wówczas z najbliższej odległości piłkę do siatki skierował Martin Braithwaite.
Przed przerwą rezultat na 2:0 podwyższył Antoine Griezmann. Francuz w tym sezonie niejednokrotnie rozczarowywał, lecz dziś zagrał wreszcie tak, jak oczekują od niego kibice "Blaugrany". W 42. minucie huknął sprzed pola karnego, uderzając z powietrza nie do obrony.
W drugiej części spotkania Griezmann do gola doliczył również asystę. Piłka trafiła do niego nieco przypadkowo, po zagraniu jednego z rywali, lecz Francuz zachował się bardzo przytomnie i obsłużył Philippe Coutinho. Brazylijczyk nie miał problemów z wykorzystaniem tej okazji.
Później do siatki trafił również Ousmane Dembele, lecz gol skrzydłowego został anulowany. Analiza VAR wykazała bowiem, że jeden z jego kolegów wcześniej znajdował się na spalonym.
Wydarzeniem spotkania ostatecznie nie był jednak gol Griezmanna, lecz trafienie Leo Messiego. Argentyńczyk ładnie przymierzył sprzed pola karnego, a cały świat obiegną obrazki z niezwykłej radości piłkarza.
Złożył bowiem hołd zmarłemu niedawno rodakowi, Diego Maradonie. Zaprezentował oryginalną koszulkę Newell's Old Boys należącą niegdyś do legendy "Albicelestes".
Ostatecznie FC Barcelona wygrała z Osasuną 4:0. "Blaugrana" przesunęła się dzięki temu na siódme miejsce w tabeli. Do najlepszych drużyn wciąż traci jednak sporo.
Maciej Pietrasik29 Nov 2020 · 15:56