FC Barcelona rozbita przez Bayern! Hiszpańska tragedia w Lidze Mistrzów [WIDEO]

FC Barcelona przegrała na wyjeździe z Bayernem i pożegnała się z Ligą Mistrzów! W grze pozostaje Benfica, która ograła Dynamo Kijów. W Lidze Europy zagra Sevilla, od niej w grupie "G" lepsze okazały się zespoły Lille i RB Salzburg.
GRUPA E
Bayern - FC Barcelona
"Duma Katalonii" była skazywana na pożarcie przed starciem z Bayernem. Podopieczni Xaviego byli pod olbrzymią presją. Zdawali sobie sprawę, że jeśli nie pokonają "Die Roten", to prawdopodobnie pożegnają się z Ligą Mistrzów.
Od początku spotkania lepiej prezentowali się gospodarze. w 3. minucie po błędzie Ter Stegena przed szansą stanął Lewandowski, ale został wycięty tuż przed polem karnym przez Busquetsa.
W kolejnych minutach Barca nie miała za wiele do powiedzenia przeciwko Bayernowi. W 34. minucie padła pierwsza bramka. Do siatki trafił Mueller po asyście Lewandowskiego.
Drugi cios "Die Roten" zadali tuż przed przerwą. Sane huknął z dystansu i zrobiło się 2:0. Wydaje się jednak, że w tej sytuacji lepiej mógł się zachować Ter Stegen.
Po przerwie Bayern punktował bezradnych rywali. W 62. minucie na przebój poszedł Davies, który z linii końcowej dograł do Musiali, a ten tylko dołożył nogę.
Barcelona nie była w żaden sposób na to odpowiedzieć. Fazę grupową zakończyła na trzecim miejscu i na wiosnę zagra w Lidze Europy. Lewandowski przebywał na boisku do 77. minuty i zakończył mecz bez zdobyczy bramkowej.
Benfica - Dynamo
"Orły" były zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Wiedziały, że wygrana prawdopodobnie da im awans do fazy play off Ligi Mistrzów.
Mecz w Lizbonie mógł zacząć się w zaskakujący sposób. Przed wielką szansą stanęli przyjezdni. Tsygankov zanotował jednak pudło sezonu.
Benfica potem opanowała jednak sytuację. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Yaremchuk, chwilę później trafił Gilberto. Stało się więc jasne, że gospodarzom pozostaje oczekiwanie na wynik Barcelony w Monachium. Tam niespodzianki nie było. "Orły" zajęły więc drugie miejsce w grupie "E".
GRUPA F
Manchester United - Young Boys
Ralf Rangnick kompletnie przemeblował skład "Czerwonych Diabłów". Dał szansę młodym zawodnikom jak Diallo, Elanga. W kadrze meczowej zabrakło za to Cristiano Ronaldo.
Gospodarze już w 9. minucie wyszli na prowadzenie. Do siatki trafił Greenwood. 20-latek popisał się efektownym uderzeniem z powietrza w stylu Zlatana Ibrahimovicia.
Przyjezdni zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą. W roli głównej wystąpił Rieder. 19-latek przymierzył prosto w okienko bramki strzeżonej przez Hendersona.
Wynik nie uległ już zmianie. "Czerwone Diabły" ukończyły fazę grupową na pierwszej pozycji. Ekipa ze Szwajcarii zajęła czwartą lokatę.
Mecz Atalanta - Villarreal został przełożony na czwartek.
GRUPAG G
Salzburg - Sevilla
Ekipa z Andaluzji pożegnała się z Ligą Mistrzów. W spotkaniu z Salzburgiem doznała porażki. To sprawiło, że na wiosnę Sevilla zagra tylko w Lidze Europy.
Pierwsza połowa należała do przyjezdnych. To oni stworzyli więcej sytuacji bramkowych, jednak żadnej z nich nie wykorzystali. "Byki" były bardziej konkretne. W 50. minucie Adeyemi zagrał do Okafora, a ten wpakował futbolówkę do siatki.
Sytuacja gości skomplikowała się jeszcze bardziej, gdy drugą żółtą kartkę otrzymał Jordan. Mistrzowie Austrii dzięki wygranej zajęli drugie miejsce w grupie i na wiosnę zagrają w Lidze Mistrzów.
Wolfsburg - Lille
"Wilki" miały apetyt na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Kluczowy pojedynek z Lille zaczęły jednak w najgorszym możliwy sposób. Rywale wyprowadzili szybką kontrę, a Yilmaz pokonał Casteelsa.
Nadzieje gospodarzy rozstał całkowicie rozwiane na nieco ponad kwadrans przed końcem. Tym razem na listę strzelców wpisał się David.
Ekipa z Ligue 1 ostatecznie wygrała 3:1. Dla gości trafił jeszcze Gomes, dla gospodarzy Steffen. Drużyna Lille awansowała do fazy play off Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca. Wolfsburg pożegnał się natomiast z europejskimi pucharami.