FC Barcelona sensacyjnie przegrywa! Real Madryt niemal pewny mistrzostwa [WIDEO]

Screen Twitter
FC Barcelona przegrała z Rayo Vallecano 0:1 (0:1)! "Duma Katalonii" niespodziewanie uległa znacznie niżej notowanemu rywalowi i właściwie pożegnała się z szansami na zdobycie mistrzostwa Hiszpanii.
FC Barcelona była oczywistym faworytem niedzielnego starcia w lidze hiszpańskiej. "Duma Katalonii" walczy o utrzymanie drugiego miejsca w tabeli a jej największym konkurentem jest Sevilla, która posiada tyle samo punktów, lecz dysponuje gorszym bilansem meczów bezpośrednich.
Starcie z Rayo Vallecano było zatem nadzieją na odskoczenie peletonowi, który tylko czekał na potknięcie ekipy Xaviego.
Szansa na to pojawiła się niespodziewanie szybko. Już w 7. minucie piłka trafiła pod nogi Alvaro Garcii, który szybko podjął decyzję i oddał ceny strzał, który wprowadził Camp Nou w osłupienie.
Reszta spotkania toczyła się pod dyktando FC Barcelony, lecz gospodarze mieli dzisiaj problemy z celnością. W 43. minucie błysnąć mógł Gavi, lecz jego strzał zatrzymał się na poprzeczce. Kilka sekund później do siatki trafił Ferran Torres, ale znajdował się na spalonym i bramka nie została uznana.
Po zmianie stron Rayo broniło się jeszcze bardziej zaciekle i "Duma Katalonii" miała coraz poważniejsze trudności w przedostawaniu się pod bramkę rywala. Drużyna z Camp Nou dominowała, strzelała, lecz w większości przypadków z niewypracowanej pozycji, co niwelowało szanse na powodzenie.
Pod koniec spotkania presji nie trzymali już nie tylko zawodnicy, ale także trenerzy. W 86. minucie z boiska wyrzucony został szkoleniowiec gości, Andoni Iraola, którego odesłano na trybuny.
Nieobecność trenera nie miała jednak zgubnego wpływu na postawę jego podopiecznych. Rayo obroniło swoją skromną zaliczkę i odniosło cenne zwycięstwo, które właściwie przypieczętowało ich utrzymanie w La Liga.
FC Barcelona musi zaś niemal ostatecznie pożegnać się z szansami na mistrzostwo Hiszpanii. Strata do Realu Madryt wynosi już piętnaście punktów, a do końca sezonu pozostało pięć kolejek.
Hubert Kowalczyk24 Apr 2022 · 23:03