FC Barcelona uratowała się przed kompromitacją w Pucharze Króla! Piękne akcje gości w drugiej połowie [WIDEO]

Screen z X
FC Barcelona miała spore problemy w meczu z Unionistas, ale ostatecznie awansowała do ćwierćfinału Pucharu Króla. Mistrzowie kraju odrobili straty w rywalizacji z trzecioligowcem i zwyciężyli ostatecznie 3:1.
Gospodarze marzyli o sprawieniu kolejnej sensacji w krajowym pucharze. Już w drugiej minucie bramce Peny mógł zagrozić Losada, ale piłkarz Unionistas posłał futbolówkę obok słupka.
W 21. minucie doczekaliśmy się wreszcie na odpowiedź FC Barcelony. Niewiele brakowało, aby wynik otworzył Marc Guiu. Po uderzeniu młodego napastnika znakomicie zachował się Martinez.
Dziesięć minut później gospodarze sensacyjnie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Serrano znakomity strzał oddał Alvaro Gomez. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Unionistas po golu na 1:0 w meczu z FC Barceloną
Screen z X
Unionistas mogło nawet podwyższyć prowadzenie, lecz zamiast tego nadziało się na kontrę FC Barcelony. W sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się Ferran Torres.
W drugiej połowie "Barca" przez długi czas nie potrafiła zagrozić bramce rywali. W końcu Xavi zdecydował się na zmiany i wpuścił na boisko największe gwiazdy - Roberta Lewandowskiego, Ilkaya Guendogana oraz Pedriego.
W 69. minucie kibice mistrzów Hiszpanii mogli wreszcie odetchnąć z ulgą. Znakomitym uderzeniem zza pola karnego popisał się wówczas Jules Kounde, nie dając szans bramkarzowi.
Po chwili goście zadali kolejny cios. Tym razem znakomitą indywidualną akcję przeprowadził Alejandro Balde, rehabilitując się za złe zachowanie przy golu dla rywali.
Alejandro Balde po golu na 3:1 w meczu z Unionistas
Screen z X
Po tym trafieniu Unionistas straciło już nieco wiarę w korzystny rezultat. W końcówce gospodarze znów przycisnęli, ale dwie znakomite interwencje zaliczył Pena. Finalnie FC Barcelona wygrała cały mecz 3:1. Tym samym awansowała do ćwierćfinału Pucharu Króla.