FC Barcelona górą w hicie ligi hiszpańskiej! Dembele i Messi poprowadzili "Blaugranę" do zwycięstwa

Christian Bertrand / Shutterstock.com
FC Barcelona wygrała na wyjeździe z Sevillą w meczu 25. kolejki LaLiga. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 (1:0).
"Duma Katalonii" nie rezygnuje z marzeń o zdobyciu mistrzowskiego tytułu. Mimo ostatnich wpadek podopieczni Ronalda Koemana w meczu z Sevillą potwierdzili, że będą do samego końca walczyli o trofeum.
Dziś na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan wywalczyli trzy punkty. Na trudnym trenie pokazali się z bardzo dobrej strony.
Pierwsze minuty hitowego starcia nie przyniosły wielkich emocji. Dopiero w 29. minucie przyjezdni przełamali impas. Wówczas Messi zagrał Dembele, a ten jak za dawnych lat popędził na bramkę i uderzył obok interweniującego golkipera.
Sevilla ruszyła do odrabiania strat, ale nie miała za wiele do powiedzenia. Barcelona była bardzo zdyscyplinowana w defensywie. W ataku zaś stwarzała kolejne sytuacje.
Alba i Dembele nie byli jednak w stanie dobić przeciwników. Bliski szczęścia był Dest, ale trafił tylko w słupek.
Ostatecznie Barcelona wygrała na boisku rywala 2:0. Wynik spotkania w 86. minucie ustalił Leo Messi.
"Duma Katalonii" dzięki zwycięstwu ma na koncie 53 punkty. Sevilla zdobyła o 5 "oczek" mniej.
Daniel Makarewicz27 Feb 2021 · 18:08