FC Barcelona wygrała z Atletico Madryt. Nieziemskie parady i magiczny Leo Messi [WIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Piłkarze Atletico Madryt przegrali 0:1 (0:0) z Barceloną w hicie Primera Division.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Pierwsza połowa spotkania należała do gospodarzy. Podopieczni Diego Simeone już po 20 minutach mogli prowadzić 2:0. Najpierw Mario Hermoso wstrzelił piłkę w pole karne, a jej kierunek zmienił Firpo. Na szczęście dla przyjezdnych futbolówka trafiła w słupek.
Kilka chwil później ekipę "Blaugrany" uratował Marc-Andre ter Stegen, który instynktownie odbił strzał Hermoso. Niemiecki bramkarz ponownie popisał się refleksem w 40. minucie, gdy po rzucie rożnym główkował Alvaro Morata.
FC Barcelona odpowiedziała na to, gdy w 42. minucie w poprzeczkę trafił Gerard Pique.
W drugiej połowie "Duma Katalonii" obudziła się z letargu i przejęła inicjatywę. Z dystansu uderzali Suarez i Messi, jednak Oblak był na posterunku. W 69. minucie z powietrza huknął Griezmann, ale piłka przeszła nad poprzeczką.
W ostatnich minutach gra się zaostrzyła. Z boiska mogli wylecieć Pique i Vitolo, ale arbiter oszczędził zawodników.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 0:1. Leo Messi w 86. minucie wymienił podania z Luisem Suarezem, po czym uderzył sprzed pola karnego, nie dając szans Oblakowi.
W tabeli La Liga FC Barcelona jest liderem z dorobkiem 31 punktów. Zespół z Madrytu natomiast zajmuje szóstą pozycję, mając na koncie 25 punktów.
Daniel Makarewicz01 Dec 2019 · 22:51