FC Barcelona wygrała z Deportivo Alaves i jest o krok od obrony tytułu

fabrizio andrea bertani / shutterstock.com
Piłkarze Deportivo Alaves Vitoria ulegli u siebie FC Barcelona 0:2 (0:0) w najciekawszym wtorkowym meczu 34. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio de Mendizorroza prowadzenie podopiecznym Ernesto Valverde zapewnił dziewięć minut po przerwie Carles Alena, który w polu karnym rywali wykończył skutecznie koronkową akcję "Blaugrany". Sześć minut później podwyższył strzałem z rzutu karnego Urugwajczyk Luis Suarez.
"Duma Katalonii" kontrolowała przebieg wydarzeń i po 24. zwycięstwie w sezonie umocniła się na czele tabeli. Zespół z administracyjnej stolicy Kraju Basków doznał natomiast dwunastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na ósmej lokacie w klasyfikacji.
Jeśli w środę Atletico Madryt przegra z Valencią, wówczas podopieczni Valverde będą pewni kolejnego tytułu. Jeśli "Rojiblancos" zdobędą choćby punkt, to kolejną okazją dla ekipy z Camp Nou na przypieczętowanie mistrzostwa Hiszpanii będzie sobotni mecz przed własną publicznością z Levante UD.