FC Barcelona wygrała z Granadą po golu Leo Messiego. Setien zadebiutował jako trener "Blaugrany" [WIDEO]

Christian Bertrand/Shutterstock
FC Barcelona wygrała z Granadą 1:0 (0:0) w meczu 20. kolejki Primera Division. W tym spotkaniu na ławce trenerskiej Barcy zadebiutował Quique Setien.
Setien tuż po objęciu posady w Barcelonie zapowiadał, że jego drużyna będzie grała ofensywną i atrakcyjną piłkę. Tymczasem dziś piłkarze "Blaugrany" długimi momentami nie potrafili przełamać obrony rywala.
Gospodarze przez całe spotkanie przeważali, mieli miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki (82%-18%), tylko w pierwszej połowie wymienili 508 podań, ale nie przełożyło się to na dorobek bramkowy. W drużynie mistrzów Hiszpanii był widoczny brak Luisa Suareza, który mógłby sfinalizować wysiłek kolegów.
W 66. minucie Granada mogła niespodziewanie wyjść na prowadzenie, gdy Yan Eteki pokusił się o strzał z dystansu i trafił w słupek. Za to trzy minuty później drugą żółtą kartkę otrzymał German Sanchez. "Duma Katalonii" po chwili dobiła osłabionego rywala.
Jedynego gola na Camp Nou strzelił Lionel Messi. W 76. minucie Arturo Vidal odegrał futbolówkę do reprezentanta Argentyny, który precyzyjnym strzałem pokonał golkipera rywali.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:0. Katalończycy mają na koncie 43 punkty i są liderem La Liga. Ekipa z Andaluzji z dorobkiem 27 "oczek" plasuje się na 10. pozycji
Daniel Makarewicz19 Jan 2020 · 22:52
Źródło: asinfo./własne