FC Barcelona wyszarpała kolejne skromne zwycięstwo! Lewandowski z kluczowym zagraniem przy golu [WIDEO]

FC Barcelona długo męczyła się z grającą w rezerwowym składzie Osasuną, ale zdołała z nią wygrać 1:0. Jedynego gola strzelił Jordi Alba.
Barcelona od początku miała dużą przewagę, ale atakowała dość niemrawo i miała problem z rozmontowaniem defensywy Osasuny. W 25. minucie blisko strzelenia gola był Pedri, ale po dośrodkowaniu Balde z kilku metrów nie trafił w bramkę.
Dwie minuty później czerwoną kartkę otrzymał Herrando z Osasuny. Barcelona dalej jednak biła głową w mur. Nawet gdy jej akcja dobrze się rozwijała, to brakowało precyzyjnego podania pod bramkę.
Po przerwie Barcelona powoli zaczęła podkręcać tempo. W 54. minucie głową na bramkę uderzał Lewandowski, ale strzelił niecelnie. Chwilę później znakomitą okazję miał de Jong, który z kilku metrów trafił w Fernandeza.
Napór Barcelony rósł w zasadzie z każdą minutą. Osasuna broniła się coraz głębiej, ale - co najważniejsze - robiła to skutecznie. Lewandowski miał świetna okazję w 68. minucie. Polak dostał piłkę w polu karnym, przełożył rywala, ale jego płaski strzał obronił bramkarz Osasuny.
Gospodarze raz po raz stwarzli zagrożenie pod bramką zespołu z Pampeluny. Niewiele brakowało, a strzeliliby kuriozalnego gola. Fernandez w jednej z sytuacji wybijał piłkę na oślep i trafił w Torresa. Futbolówka odbita od zawodnika Barcelony nieznacznie minęła słupek.
Ataki Barcelony przyniosły skutek dopiero w 86. minucie. Lewandowski z boku pola karnego świetnie dośrodkował do de Jonga, ten zgrał piłkę do Alby. Hiszpan uderzył od razu - nie do obrony dla Fernandeza.
Barcelona ruszyła w poszukiwaniu drugiego gola, ale nie zdołała podwyższyć wyniku. Tuż przed ostatnim gwizdkiem znakomitą okazję zmarnował Fati.
Marcin Karbowski02 May 2023 · 21:23