FC Barcelona wytypowała piłkarza do wzmocnienia ataku. Rekomenduje go Deco

Xinhua / Press Focus
FC Barcelona chce zimą wzmocnić atak. "Sport" twierdzi, że jej priorytetem jest Arthur Cabral z FC Basel.
Barcelona potrzebuje środkowego napastnika. Nie wiadomo, czy do gry wróci jeszcze Sergio Aguero, u którego zdiagnozowano arytmię serca. Z kolei Luuk de Jong nie jest piłkarzem odpowiedniego formatu.
Być może będzie nim Cabral. Brazylijczyk w połowie 2020 roku trafił do szwajcarskiego klubu z Palmeiras. W tym roku jego talent eksplodował. W 24 meczach Basel strzelił aż 23 gole. Do tego dołożył osiem asyst.
Umiejętności piłkarza Basel docenił też selekcjoner reprezentacji Brazylii, który powołał go na mecze w eliminacjach do mistrzostw świata. 23-latek wciąż czeka na debiut w kadrze.
"Sport" twierdzi, że Cabral pasuje do profilu napastnika, którego poszukuje Barcelona. Ma dobre warunki fizyczne, świetnie gra w powietrzu i potrafi grać obiema nogami. Jego pozyskanie rekomenduje Deco. Były pomocnik Barcelony jest teraz jej scoutem na Brazylię i Portugalię.
Umowa Cabrala z obecnym pracodawcą obowiązuje tylko do połowy 2023 roku. Bazylea jest skłonna go sprzedać. Cena nie byłaby zbyt wygórowana - mowa o 15-20 mln euro.
Hiszpański dziennik twierdzi, że negocjacje w sprawie transferu są otwarte. Obecnie trwa poszukiwanie formuły, która umożliwi sfinalizowanie transakcji.
Marcin Karbowski25 Nov 2021 · 08:50
Źródło: sport.es