FC Barcelona z awansem do ćwierćfinału Pucharu Króla. Przez moment pachniało sensacją [WIDEO]

Xinhua / Press Focus
FC Barcelona awansowała do ćwierćfinału Pucharu Króla. Piłkarze Ronalda Koemana wygrali na wyjeździe z drugoligowym Rayo Vallecano 2:1.
Przez moment w Madrycie zapachniało sensacją. To Rayo strzeliło gola - objęło prowadzenie w 63. minucie. Z prawej strony pola bramkowego dośrodkował Alvaro Garcia, a z najbliższej odległości piłkę do siatki wbił Fran Garcia.
Barcelony nie podłamała strata gola. Goście starali się szybko odpowiedzieć. Zrobili to po chwili, lecz trafienie Frenkiego de Jonga nie zostało uznane. Holender był na spalonym.
Goście do remisu doprowadzili jednak bardzo szybko. W 70. minucie Griezmann wpadł w pole karne i wyłożył piłę Mesiemu. Ten nie miał problemu z trafieniem do pustej bramki.
Barcelona zadała decydujący cios w 80. minucie. Messi podał na skrzydło do Alby, ten wstrzelił piłkę przed bramkę, a tam zimną krew zachował de Jong, który z bliska kopnął pod poprzeczkę.
Goście w końcówce mogli jeszcze podwyższyć wynik. W doliczonym czasie dobrą okazję miał Messi, ale z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę. W ostatnich sekundach mocno przycisnęli gospodarze, którzy zaatakowali całą drużyną i zepchnęli Barcelonę na jej połowę, ale nie byli w stanie doprowadzić do dogrywki.
Marcin Karbowski27 Jan 2021 · 22:55