FC Barcelona zapewniła rywalowi utrzymanie! Porażka mistrzów na zakończenie sezonu [WIDEO]

FC Barcelona w nieudany sposób zakończyła sezon ligowy. Katalończycy przegrali z Celtą Vigo 1:2.
Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze z Galicji. Już w 3. minucie Frenkie de Jong stracił piłkę na własnej połowie, a sytuację chciał wykorzystać Gabri Veiga, który oddał celny strzał. Czujność na linii zachował Marc-Andre ter Stegen.
W 9. minucie Robert Lewandowski posłał prostopadłe podanie do Raphinhi, który minął bramkarza, ale nie zdołał skierować piłki do siatki. Ewentualny gol i tak nie zostałby uznany, ponieważ sędziowie po chwili zasygnalizowali pozycję spaloną.
W kolejnej akcji "Lewy" nieczysto trafił w piłkę, próbując oddać strzał. Futbolówkę przejął jednak Franck Kessie, który trafił do siatki. Bramka nie została uznana, ponieważ pomocnik również był na spalonym.
Po kwadransie Ter Stegen obronił kolejne uderzenie Veigi. W odpowiedzi Lewandowski zagrał do Ferrana Torresa, po czym ten nie zdołał opanować futbolówki w polu karnym Celty. W 22. minucie Haris Seferović przeskoczył Andreasa Christensena, jednak główkował wprost w bramkarza Barcelony.
W 27. minucie Lewandowski powinien zanotować asystę. Polak posłał kapitalnie podanie do Francka Kessiego, a ten źle dostawił głowę do piłki. W 40. minucie "Lewy" przeprowadził indywidualną akcję na lewym skrzydle, po czym huknął w słupek.
Pod koniec pierwszej połowy Celta objęła prowadzenie. Veiga pokonał Ter Stegena płaskim strzałem. Tym samym Niemiec stracił szansę na ustanowienie samodzielnego rekordu w liczbie czystych kont w jednym sezonie La Ligi. Golkiper już tydzień temu wyrównał wynik Francisco Liano, rozgrywając 26. mecz na zero z tyłu.
W przerwie Xavi dokonał jednej zmiany. Gavi pojawił się na boisku w miejsce Andreasa Christensena.
W 51. minucie Eric Garcia zanotował ważną interwencję w defensywie. Hiszpan powstrzymał Carlesa Pereza, który przeprowadził indywidualną akcję na prawym skrzydle. W następnej akcji Kessie huknął nad poprzeczką.
W 66. minucie Celta podwyższyła prowadzenie. Veiga pokonał Inakiego Penę po skutecznym centrostrzale.
W 79. minucie rezerwowi zapewnili Barcelonie bramkę kontaktową. Ousmane Dembele posłał idealną centrę do Ansu Fatiego, który skończył akcję skutecznym strzałem głową.
Celta ostatecznie wygrała 2:1 i zapewniła sobie utrzymanie w hiszpańskiej ekstraklasie. Veiga i spółka zakończyli sezon na 13. miejscu.
Adam Kłos04 Jun 2023 · 22:59