FC Barcelona zostanie wyrzucona z Ligi Mistrzów? Sprzeczne informacje hiszpańskich mediów

FC Barcelona zostanie wyrzucona z Ligi Mistrzów? Sprzeczne informacje hiszpańskich mediów
MB Media/Pressfocus
Autor:Adam Kłos02 Cze 2023 | 08:25
FC Barcelona może mieć poważne problemy w kolejnym sezonie. O szczegółach poinformował dziennik "ABC".
Hiszpania wciąż żyje tematem związanym z Jose Marią Enriquezem Negreirą. Barcelona przez lata opłacała wiceszefa Komitetu Technicznego Sędziów.
Dalsza część tekstu pod wideo
Katalończycy oficjalnie utrzymują, że Negreira przygotowywał jedynie raporty techniczne na temat arbitrów. Klub i jego byli prezesi zostali jednak oskarżeni o korupcję.
W międzyczasie UEFA wszczęła własne śledztwo w tej sprawie. Dziennik "ABC" poinformował, że Jean Samuel Leuba i Mirjam Koller Trunz, inspektorzy wyznaczeni przez europejską federację, optują za wykluczeniem Barcelony z europejskich pucharów. Jeden ze śledzczych miał nawet dostrzegać działania mające na celu wpływanie na wyniki meczów.
Powyższym doniesieniom zaprzecza jednak Gerard Romero. Znany kataloński dziennikarz podkreślił, że "Blaugrana" na pewno nie zostanie ukarana wykluczeniem z europejskich pucharów.
Romero dodał, że inspektorzy UEFA wysłali Barcelonie formularz z 71 pytaniami na temat sprawy Negreiry. Katalończycy mają czas do końca przyszłego tygodnia, aby na nie odpowiedzieć i wyjaśnić kontrowersyjną sprawę.
Źródło: ABC/Gerard Romero/FCBarca.com

Dyskusja 0