FC Barcelona zremisowała na wyjeździe i może stracić pozycję lidera przed meczem z Realem Madryt [WIDEO]

Edu del Fresno/Shutterstock
Real Sociedad zremisował z FC Barceloną 2:2 (1:1) w meczu 17. kolejki La Ligi.
Katalończycy przystępowali do tego spotkania jako liderzy ligowej tabeli (Real Madryt miał identyczny dorobek punktowy). Starcie z Realem Sociedad było ich ostatnim meczem przed środowym El Clasico.
Mecz nie rozpoczął się najlepiej dla gości, którzy od 12. minuty przegrywali. Mikel Oyarzabal zdobył gola po uderzeniu z rzutu karnego.
Gola wyrównującego strzelił Antoine Griezmann, który reprezentował barwy Realu Sociedad w latach 2005-2014. Francuz w 38. minucie wpisał się na listę strzelców.
Chwilę po przerwie "Blaugrana" objęła prowadzenie. Luis Suarez po podaniu Lionela Messiego wpakował piłkę do pustej bramki gospodarzy.
Niecały kwadrans później na tablicy wyników znów był remis. Gola na 2:2 zdobył Alexander Isak - zawodnił wykorzystał błąd, który popełnił Marc-Andre ter Stegen.
Kolejne minuty to bardzo dobra gra gospodarzy, którzy co chwilę zagrażali bramce Niemca. Ostatecznie jednak nie zdobyli zwycięskiej bramki.
Remisowy rezultat oznacza, że FC Barcelona tuż przed samym Klasykiem może stracić fotel lidera. Stanie się tak, jeśli jutro Real Madryt pokona Valencię CF w meczu wyjazdowym.