FC Barcelona zremisowała z Valencią. Messi nie strzelił karnego, piękny gol Araujo [WIDEO]

Działo się na Camp Nou! Messi nie strzelił karnego, piękny gol Araujo i... remis Barcelony z Valencią [WIDEO]
Xinhua / Press Focus
FC Barcelona znów straciła punkty. Tym razem drużyna Ronalda Koemana zremisowała u siebie z Valencią 2:2.
Od początku gry dłużej przy piłce była Barcelona, ale pierwsi groźniej zaatakowali goście. W polu karnym gospodarzy zagotowało się w 26. minucie, gdy ter Stegen zdążył z interwencją po strzale Gayi.
Trzy minuty później Niemiec znów był w centrum uwagi. Tym razem uratował Barcelonę po strzale Solera. Chwilę później był już jednak bez szans. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na piłkę nabiegł pozbawiony krycia Diakhaby i umieścił ją w bramce.
Goście mogli podwyższyć prowadzenie w 45. minucie, ale ter Stegen zatrzymał Gomeza. Chwilę później był już remis. Gaya sfaulował w polu karnym Griezmanna. Co prawda Messi nie wykorzystał rzutu karnego, ale zrehabilitował się dzięki skutecznej dobitce.
Druga połowa zaczęła się od groźnego, lecz nieskutecznego ataku Valencii. Kolejną dobrą okazję do zdobycia bramki zmarnował Czeryszew.
W 50. minucie prowadzenie objęła Barcelona. W zamieszaniu w polu karnym w ekwilibrystyczny sposób do uderzenia złożył się Araujo i strzałem z powietrza trafił do siatki.
Barcelona nadal atakowała, ale... sama straciła gola. W 67. minucie. Goście wyprowadzili kontrę, którą skutecznym strzałem zwieńczył Gomez.
W końcówce gospodarze mieli więcej z gry, ale trudno powiedzieć, by ich przewaga była miażdżąca. Choć długo byli przy piłce, to nie potrafili poważniej zagrozić bramce Valencii. Goście zaatakowali już w doliczonym czasie, ale ich dośrodkowania były zbyt niedokładne, by dojść do pozycji strzeleckich.
Marcin Karbowski19 Dec 2020 · 18:13