Kosmiczny mecz Roberta Lewandowskiego. Bayern przypieczętował awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów [WIDEO]

Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 8 sie 2020 | 22:50
Piłkarze Bayernu Monachium bez żadnego problemu wywalczyli awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. "Die Roten" na własnym boisku pokonali 4:1 Chelsea. Duży wkład w tą wygraną miał Robert Lewandowski. Polak zaliczył gola oraz dwie asysty.
Bayern błyskawicznie wyszedł na prowadzenie. Już w 7. minucie spotkania Serge Gnabry posłał znakomite prostopadłe podanie do Roberta Lewandowskiego. Polak minął Willy'ego Caballero, a golkiper powalił go na ziemię.
Początkowo arbiter dopatrzył się spalonego, lecz po analizie VAR zmienił zdanie. Bramkarz Chelsea zarobił żółtą kartkę, a "Lewy" podszedł do ustawionej na jedenastym metrze piłki, strzałem w prawy górny róg pokonując Caballero.
W 18. minucie Lewandowski mógł podwyższyć wynik, ale tym razem uderzył obok słupka. Sześć minut później Polak zaliczył za to asystę. Na własnej połowie piłkę stracił Mateo Kovacić, ta trafiła do "Lewego", a najlepszy strzelec Bayernu obsłużył Ivana Perisicia, który trafił do siatki.
Mimo bardzo niekorzystnego wyniku Chelsea starała się odgryźć i zmniejszyć rozmiary porażki w dwumeczu. Do siatki trafił Callum Hudson-Odoi po ładnym strzale z dystansu, lecz znajdował się na spalonym. Jeszcze przed przerwą "The Blues" zdobyli gola kontaktowego. Manuel Neuer odbił piłkę przed siebie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, a Tammy Abraham z bliska pokonał Niemca.
W drugiej połowie złą wiadomością dla kibiców Bayernu była niewątpliwie kontuzja Jerome'a Boatenga. Niemiec musiał opuścić boisko, zastąpił go Niklas Suele.
W 76. minucie gospodarze podwyższyli wynik spotkania na 3:1. Znów wkład w gola miał Lewandowski. Tym razem Polak dośrodkował z lewej strony prosto do Corentina Tolisso, a Francuz z bliska pokonał Caballero.
W 84. minucie najlepszy strzelec mistrzów Niemiec znów trafił do siatki. "Lewy" wykorzystał dogranie Alvaro Odriozoli i raz jeszcze pokonał Caballero.
W dwumeczu Bayern pokonał Chelsea aż 7:1. W ćwierćfinale podopieczni Hansiego Flicka zmierzą się w FC Barceloną. Ten mecz zaplanowano na 15 sierpnia.

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 26

9 sie 2020 | 09:34
0
w︆w︆w︆︆.︆k︆k︆︆i︆s︆︆s︆︆.︆c︆l︆u︆︆b - niеsamowity sеrwis rаndkowy dla dorosłyсh, którzy сhcą znalеźć partnera dо seksu
9 sie 2020 | 03:37
3 gole 4 asysty Cześć i Chwała Robert!!!
0
3 gole 4 asysty z Chelsea Cześć i Chwała Robert!!!
9 sie 2020 | 01:09
0
Bravo dla Lewego i Bayernu...ale niech nie lekceważą Barcelony, bo Barca może nie jest w formie, ale jak dobrze zaczną to mogą wsiąść na Bayern i to mocno...a to jeden mecz, wszystko może się zdarzyc
9 sie 2020 | 00:56
0
Jaki kosmiczny?, strzelil dwie bramki bo jest wysunietym napastnikiem, taka jego rola i obowiazek. Co ma Neuer strzelac? Zobaczymy z Barcelona,bo to nie obsrane Chelsea w kryzysie.
9 sie 2020 | 03:00
0
widzę że kolega nie ma pojęcia co to jest asysta
9 sie 2020 | 00:17
0
Oby pokazywał to w każdym meczu aż do finału.
8 sie 2020 | 23:25
0
Koncert Lewego.Bez watpienia gracz meczu.Brawo.Trzeba sie zastanowic ile goli zaaplikuja Barcelonie w cwiercfinale.
8 sie 2020 | 23:18
0
I ta duma, która cie rozpiera gdy widzisz co wyprawia Lewy. Piekielnie skuteczna machina do zdobywania goli, nieustanne zagrożenie, pies na piłkę w polu karnym, postrach obrońców, koszmar bramkarzy, utrapienie trenerów. Lewy wszedł na nowy poziom wcześniej dostępny tylko najlepszym na świecie.
8 sie 2020 | 23:07
0
Wyrównany dwumecz, zadecydowała źle przycięta trawa bo generalnie Chelsea była lepsza.
8 sie 2020 | 23:23
0
Bayern jest niesamowicie potężny. Zobaczysz ze Chelsea to nie jedyny ośmieszony zespól w tych rozgrywkach. To jest walec być może trudniejszy do zatrzymania niż za czasów Pepa. Dla tego nie ma się co nabijać z Chelsea.
0
Po Chelsea nie ma czego zbierać. Flick stworzył mutanta. Chyba tylko City Guardioli może się przeciwstawić Bayernowi.
8 sie 2020 | 22:58
0
Jak powiedzial komentator LEWANGOLSKI
0
Lewy strzela asystuje rozgrywa, czlowiek orkiestra w tym meczu. Jednak mnie nie zaskoczył, spodziewałem się ze blask Lewego w tym sezonie przyćmi wszystkich, Lewy w tym sezonie notorycznie zatyka gęby malkontentom.
8 sie 2020 | 22:56
0
Lewandowski pilkarz przez duze P
0
Jak na razie najlepszy zawodnik UCL po wznowieniu rozgrywek. To nie tylko świetna gra ale też kozackie liczby. Polak nie ma w tym sezonie sobie równych.
8 sie 2020 | 22:55
0
53 w sezonie. 13 w LM z realną szansą na przynajmniej wyrównanie rekordu CR - 17. Oj Barca raczej dostanie w łypę
8 sie 2020 | 23:12