Kosmiczny mecz Roberta Lewandowskiego. Bayern przypieczętował awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów [WIDEO]

Screen z TV
Piłkarze Bayernu Monachium bez żadnego problemu wywalczyli awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. "Die Roten" na własnym boisku pokonali 4:1 Chelsea. Duży wkład w tą wygraną miał Robert Lewandowski. Polak zaliczył gola oraz dwie asysty.
Bayern błyskawicznie wyszedł na prowadzenie. Już w 7. minucie spotkania Serge Gnabry posłał znakomite prostopadłe podanie do Roberta Lewandowskiego. Polak minął Willy'ego Caballero, a golkiper powalił go na ziemię.
Początkowo arbiter dopatrzył się spalonego, lecz po analizie VAR zmienił zdanie. Bramkarz Chelsea zarobił żółtą kartkę, a "Lewy" podszedł do ustawionej na jedenastym metrze piłki, strzałem w prawy górny róg pokonując Caballero.
W 18. minucie Lewandowski mógł podwyższyć wynik, ale tym razem uderzył obok słupka. Sześć minut później Polak zaliczył za to asystę. Na własnej połowie piłkę stracił Mateo Kovacić, ta trafiła do "Lewego", a najlepszy strzelec Bayernu obsłużył Ivana Perisicia, który trafił do siatki.
Mimo bardzo niekorzystnego wyniku Chelsea starała się odgryźć i zmniejszyć rozmiary porażki w dwumeczu. Do siatki trafił Callum Hudson-Odoi po ładnym strzale z dystansu, lecz znajdował się na spalonym. Jeszcze przed przerwą "The Blues" zdobyli gola kontaktowego. Manuel Neuer odbił piłkę przed siebie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, a Tammy Abraham z bliska pokonał Niemca.
W drugiej połowie złą wiadomością dla kibiców Bayernu była niewątpliwie kontuzja Jerome'a Boatenga. Niemiec musiał opuścić boisko, zastąpił go Niklas Suele.
W 76. minucie gospodarze podwyższyli wynik spotkania na 3:1. Znów wkład w gola miał Lewandowski. Tym razem Polak dośrodkował z lewej strony prosto do Corentina Tolisso, a Francuz z bliska pokonał Caballero.
W 84. minucie najlepszy strzelec mistrzów Niemiec znów trafił do siatki. "Lewy" wykorzystał dogranie Alvaro Odriozoli i raz jeszcze pokonał Caballero.
W dwumeczu Bayern pokonał Chelsea aż 7:1. W ćwierćfinale podopieczni Hansiego Flicka zmierzą się w FC Barceloną. Ten mecz zaplanowano na 15 sierpnia.