Dwa gole Roberta Lewandowskiego dla Bayernu! Borussia Dortmund na kolanach [WIDEO]

Ververidis Vasilis / Shutterstock.co
Robert Lewandowski strzelił dwa gole dla Bayernu Monachium w meczu z Borussią Dortmund. Jego drużyna wygrała aż 4:0.
Polak pierwszy raz trafił do bramki w 17. minucie. W pole karne Borussii dośrodkował Benjamin Pavard, a Lewandowski doszedł do piłki na skraju pola bramkowego i uderzeniem głową skierował ją do bramki Romana Burkiego.
W 27. minucie Lewandowski był blisko zaliczenia asysty. Polak nabił piłką Comana, ale na linii bramkowej zdołał interweniować jeden z obrońców Borussii. Chwilę później Lewandowski kolejny raz był w roli głównej - tym razem za sprawą świetnego przyjęcia piłki.
Borussia długimi minutami nie istniała na boisku. Pierwszy strzał na bramkę Manuela Neuera oddała dopiero w 44. minucie. Kapitan Bayernu nie musiał jednak interweniować.
Lewandowski był blisko strzelenia drugiego gola tuż po przerwie. Polak po dograniu Thomasa Muellera... nie trafił jednak w piłkę. Polaka wyręczył Serge Gnabry, który wybiegł zza jego pleców i trafił do pustej bramki.
Polski napastnik kolejną świetną okazję miał w 59. minucie, gdy z łatwością ograł Matsa Hummelsa, ale z dwunastu metrów strzelił minimalnie niecelnie.
Borussia najlepszą okazję miała w 69. minucie, gdy z kilku metrów strzelał Paco Alcacer. Hiszpan kopnął jednak obok bramki.
W 76. minucie Lewandowski strzelił swojego drugiego gola. Polak przejął piłkę na połowie Borussii, rozegrał akcję z Muellerem i pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z Burkim.
Lewandowski w tym sezonie ligi niemieckiej strzelił już aż szesnaście goli. Trafiał do siatki w każdej z jedenastu kolejek.
Bayern nadal parł do kolejnych goli. W 79. minucie Ivan Perisić dośrodkował przed pole karne, a piłkę do własnej siatki wbił Mats Hummels.
Marcin Karbowski09 Nov 2019 · 18:53