FC Bayern. Robert Lewandowski z kolejnym golem w Bundeslidze! Polak odpalił petardę [WIDEO]

Robert Lewandowski z kolejnym golem w Bundeslidze! Bayern wywiózł trzy punkty ze Stuttgartu [WIDEO]
MDI / shutterstock.com
Robert Lewandowski strzelił kolejnego gola dla Bayernu Monachium. Jego drużyna wygrała na wyjeździe z VfB Stuttgart 3:1.
Lewandowski mógł strzelić gola już w 3. minucie. Do szczęścia zabrakło mu niewiele - Polak głową skierował wtedy piłkę w słupek.
W 20. minucie prowadzenie objął Stuttgart. Po szybkim ataku Wamangituka płasko dośrodkował w pole karne, wychodzący z bramki Neuer nie dosięgnął do piłki, a pod poprzeczkę skierował ją Coulibaly.
Bayern był dłużej przy piłce, ale VfB wyprowadzało groźne ataki. Dwie znakomite okazje do zdobycia gola zmarnował Foerster. Najpierw z kilku metrów kopnął obok słupka, a po chwili przegrał pojedynek z Neuerem.
Niewykorzystane okazje się zemściły. Tym razem z kontrą wyszedł Bayern. Mueller rozciągnął akcję do Comana, ten wbiegł w pole karne, ściął do środka i płaskim strzałem wbił piłkę do siatki.
Chwilę później gola strzelił Stuttgart, który wykorzystał kuriozalne zachowanie Neuera. Niemiec stracił piłkę w swoim polu karnym. Uratowali go sędziowie, którzy na powtórkach dopatrzyli się faulu Coulibaly'ego.
Bayern objął prowadzenie już w doliczonym czasie pierwszej połowy. Coman oddał piłkę Lewandowskiemu, a Polak huknął z dwudziestu metrów. Choć bramkarz VfB sięgnął do piłki, to uderzenie było na tyle mocno, że nie był w stanie jej sparować.
Dla Lewandowskiego to już dwunasty gol w tym sezonie Bundesligi. Łącznie we wszystkich rozgrywkach dla Bayernu trafił piętnaście razy.
W drugiej połowie Stuttgart atakował bardzo odważnie, ale mimo niezłych szans nie potrafił strzelić żadnego gola. Bayern dobił gospodarzy w 87. minucie. Piłkę przed polem karnym dostał Douglas Costa, wpadł w pole karne i płaskim uderzeniem przy bliższym słupku trafił do siatki. Mistrzowie Niemiec wygrali zatem pewnie, ale mecz w Stuttgarcie nie był dla nich spacerkiem.
Marcin Karbowski28 Nov 2020 · 16:21