FC Bayern z awansem w Pucharze Niemiec. Zastępca Roberta Lewandowskiego z dwoma golami w debiucie [WIDEO]

Bayern awansował dalej w Pucharze Niemiec. Zastępca Roberta Lewandowskiego z dwoma golami w debiucie [WIDEO]
Screen z TV
Piłkarze Bayernu Monachium bez większego problemu awansowali do drugiej rundy Pucharu Niemiec. Mistrzowie kraju pokonali 3:0 piątoligowy FC Dueren. Hansi Flick dał odpocząć kilku podstawowym piłkarzom. Dwie bramki w debiucie zdobył Eric Choupo-Moting, a gola z rzutu karnego dołożył Thomas Mueller.
Większość spotkań pierwszej rundy Pucharu Niemiec rozegrana została w połowie września. Starcie Bayernu przełożono na później, bo obrońcy tytułu długo rywalizowali w Lidze Mistrzów. W ciągu 48 godzin drużynę Hansiego Flicka czekają dwa mecze, więc wielu podstawowych piłkarzy dostało wolne.
W kadrze nie znalazł się żaden z zawodników, który uczestniczyli w październikowych spotkaniach reprezentacji narodowych. Szansę debiutu dostali za to Alexander Nuebel, Bouna Sarr, Marc Roca czy Eric Choupo-Moting.
Przewaga Bayernu od pierwszej minuty nie podlegała żadnej wątpliwości, lecz jednocześnie mistrzowie Niemiec nie forsowali tempa. W piątej minucie szansę na gola miał Javi Martinez, ale uderzył niecelnie. W drugim kwadransie gry ładną akcję nowych nabytków Bayernu wykończył Choupo-Moting. Dogrywał mu Sarr, do którego podawał Douglas Costa.
Piłkarze FC Dueren ambitnie walczyli i w 33. minucie zaprocentowało to dobrą sytuacją Beckera. Piłkarz piątoligowca przestrzelił, a trzy minuty później było już 2:0 dla Bayernu. W polu karnym faulowany był Choupo-Moting, a "jedenastkę" na gola zamienił Thomas Mueller.
W drugiej połowie Hansi Flick dał szansę występu kilku zawodnikom, którzy na co dzień grają w drużynie młodzieżowej oraz rezerwach. Pierwsze skrzypce nadal grał jednak Choupo-Moting. Napastnik był bliski podwyższenia rezultatu 62. minucie, lecz jeden z obrońców wybił futbolówkę z linii bramkowej.
Dwie minuty później znakomitą indywidualną akcję przeprowadził Musiala. Niewiele brakowało, aby zakończył ją wpisaniem się na listę strzelców, trafił jednak tylko w słupek. W końcu wynik ustalił Choupo-Moting. W 75. minucie napastnik przymierzył sprzed pola karnego, nie dając większych szans bramkarzowi.
Bayern mógł wygrać jeszcze wyżej - w słupek po sporej pomyłce bramkarza Dueren strzelił Javi Martinez. Ostatecznie najważniejsze dla obrońców jest jednak pewne zwycięstwo. Już w sobotę "Die Roten" czeka bowiem ligowy mecz z Arminią Bielefeld.