Fede Valverde wyrzucony z boiska w Superpucharze Hiszpanii. Barbarzyński faul uratował Real Madryt [WIDEO]

Twitter
Fede Valverde został wyrzucony z boiska za brutalny faul w finale Superpucharu Hiszpanii. 21-latek tym zagraniem uratował swój zespół przed stratą bramki. Jak się okazało, to był kluczowy moment tego spotkania.
Real Madryt wygrał po rzutach karnych (4:1) z Atletico Madryt o Superpuchar Hiszpanii.
Po 90 minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis, a w dogrywce piłkarze "Rojiblancos" wyprowadzili bardzo groźną kontrę, która mogła zakończyć się decydującym trafieniem.
Alavaro Morata pędził na bramkę "Królewskich", ale tuż przed polem karnym akcję brutalnym faulem od tyłu przerwał Fede Valverde. Urugwajczyk w ogóle nie był zainteresowany trafieniem w piłkę.
Sędzia bez wahania sięgnął po czerwoną kartkę dla 21-latka.
Piłkarze obu drużyn starli się ze sobą, a arbiter dodatkowo żółtymi kartkami ukarał Carvajala, Savicia i Correę za zbędne dyskusje.
Po ostatnim gwizdku Valverde, który do 115. minuty prezentował się bardzo dobrze, odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza spotkania.
- Bohaterem Fede Valverde, który w kluczowym momencie wyciął Moratę. Można się dąsać, ale na tym polega futbol - ocenił Michał Pol.
Daniel Makarewicz12 Jan 2020 · 21:33