Fenomenalny bieg polskiej sztafety w finale mistrzostw świata! Najlepszy występ w historii kraju [WIDEO]

Song Yanhua/Pressfocus
Polskie biegaczki pokazały się z fantastycznej strony w finale sztafety 4x100 metrów. Nasze reprezentantki zajęły piąte miejsce.
Wczoraj Polki rzutem na taśmę znalazły się w finale. W biegu eliminacyjnym biało-czerwone zajęły piąte miejsce, ale uzyskały czas, który premiował je awansem.
Dziś nasze reprezentantki wystąpiły w identycznym składzie. Znów czwórka ustawiła się w kolejności Pia Skrzyszowska, Kryscina Cimanouska, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda.
Skrzyszowska startowała z trzeciego toru. Pierwsza zmiana biało-czerwonych przebiegła bardzo płynnie. W międzyczasie sztafety Holandii i Wybrzeża Kości Słoniowej miały problem z przekazaniem sobie pałeczki.
Magdalena Stefanowicz na szczęście uniknęła kolizji, a Ewa Swoboda dobiegła na piątym miejscu. Polska uzyskała łączny czas 42,66 s.
Po raz pierwszy w historii biało-czerwone zajęły piąte miejsce w sztafecie 4x100 metrów na mistrzostwach świata. Dotychczas najlepszym wynikiem biało-czerwonych była siódma lokata w 1999 roku.
Złoto padło łupem Stanów Zjednoczonych z czasem 41.03 s, najlepszym w historii mistrzostw świata. Jamajka była druga z wynikiem 41.21 s. Ostatnie miejsce na podium przypadło Wielkiej Brytanii - 41,97 s.