Festiwal nieskuteczności Arkadiusza Milika. Fatalne pudła Polaka i porażka Marsylii z Lyonem [WIDEO]

Screen z Twittera
Arkadiusz Milik z pewnością nie zaliczy do udanych niedzielnego spotkania Olympique'u Marsylia z Olympique'em Lyon. Polak zmarnował kilka świetnych okazji na gola, a jego zespół przegrał 0:3.
28-latek po kontuzji prezentuje się zdecydowanie gorzej niż na początku tego roku. Mimo to Jorge Sampaoli w ważnym meczu z Olympique'em Lyon dał Milikowi szansę od pierwszej minuty.
Pierwszą okazję na gola Polak miał w dziewiątej minucie. Wówczas jego uderzenie zablokował dobrze ustawiony Emerson. Pod koniec drugiego kwadransa gry Milik znów znalazł się w polu karnym.
Po podaniu Payeta snajper wygrał pojedynek o pozycję z Lukebą. Później posłał jednak futbolówkę nad poprzeczką, marnując dobrą sytuację. Jeszcze lepszą miał w 43. minucie.
Wówczas piłkę Polakowi wyłożył Gerson, a napastnik znalazł się na piątym metrze przed praktycznie pustą bramką. Jego strzał z pierwszej piłki okazał się jednak niecelny.
Na początku drugiej połowy Milik oddał wreszcie celne uderzenie, ale było ono zbyt słabe, aby zaskoczyć Anthony'ego Lopesa. W końcu niewykorzystane szanse zemściły się na gospodarzach.
W 55. minucie Pau Lopez poradził sobie co prawda ze strzałem Moussy Dembele, lecz odbił piłkę przed siebie, a w podbramkowym zamieszaniu do siatki wpakował ją Lukeba. Sytuacja była długo analizowana przez VAR, lecz ostatecznie gola uznano.
Gospodarze robili co mogli, ale nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Groźnie było między innymi po strzale Payeta z rzutu wolnego, ale bramkarz Lyonu był na posterunku.
W 76. minucie goście podwyższyli prowadzenie za sprawą strzału Dembele. Okazji na gola kontaktowego nie wykorzystał Bakambu, więc rywale wyprowadzili kolejny cios. Rezultat ustalił Toko Ekambi.
Ostatecznie zawodnicy z Lyonu wygrali na Stade Velodrome aż 3:0 i awansowali na siódme miejsce w tabeli. Olympique Marsylia wciąż jest wiceliderem.
Maciej Pietrasik01 May 2022 · 22:37