Festiwal zmarnowanych szans Lewandowskiego. Napastnik FC Barcelony nie wykorzystał doskonałej okazji [WIDEO]

Screen Twitter
Robert Lewandowski nie zdobył bramki w meczu towarzyskim FC Barcelony z New York Red Bulls. Napastnik reprezentacji Polski miał kilka sytuacji, lecz nie potrafił skierować piłki do siatki.
Robert Lewandowski ponownie znalazł się w pierwszym składzie FC Barcelony podczas amerykańskiego tourne. Tym razem napastnik wyszedł w podstawowej jedenastce w towarzyskim spotkaniu z New York Red Bulls.
Polak spędził na boisku 72. minuty. Miał kilka okazji do zdobycia bramki, lecz nie zdołał skierować piłki do siatki.
Pierwsza sposobność nadarzyła się w 17. minucie, ale doświadczony piłkarz uderzył niecelnie po dośrodkowaniu Jordiego Alby. Niedługo później Robert Lewandowski przeprowadził akcję indywidualną, która zakończyła się posłanie piłki nad poprzeczką.
Jeszcze przed 30. minutą spotkania kapitan "Biało-Czerwonych" miał najlepszą okazję. Napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem amerykańskiego klubu, ale i wtedy jego misja nie zakończyła się sukcesem. Carlos Coronel spokojnie zatrzymał jego próbę, a wyczyn ten powtórzył kilka minut później, gdy Lewandowski uderzył w sam środek bramki.
Ostatnie dwie okazje Robert Lewandowski miał w drugiej połowie. W 53. minucie jego uderzenie odbiło się od jednego z zawodników NYRB i niemal przelobowało golkipera, natomiast w 57. minucie Polak został zatrzymany przez rezerwowego bramkarza Amerykanów, który zdołał odbić jego mocny strzał.
Miejsce Lewandowskiego w 73. minucie zajął Memphis Depay. Holender w 87. minucie wpisał się na listę strzelców i ustalił wynik spotkania na 2:0 (1:0) dla FC Barcelony.
Hubert Kowalczyk31 Jul 2022 · 07:21